pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Radwaňská sa rozhodla – v roku 2019 sa už na kurte neobjaví
Foto: TASR

Radwaňská sa rozhodla – v roku 2019 sa už na kurte neobjaví

VARŠAVA – Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská dnes prostredníctvom sociálnych sietí oznámila, že sa rozhodla ukončiť kariéru. Dôvodom sú chronické problémy s ľavým chodidlom.

„Chcela by som vám oznámiť jedno z najdôležitejších rozhodnutí môjho života. Dnes, po 13 rokoch v tenisovom kolotoči, som sa rozhodla ukončiť kariéru. Nebolo to jednoduché rozhodnutie. Som vďačná za množstvo skvelých spomienok vrátane 20 WTA titulov, triumfu v Singapure a finále Wimbledonu,“ začala svoj príspevok 29-ročná Poľka.

„Bohužiaľ, už nie som schopná trénovať a hrať na takej úrovni ako kedysi. Keď zohľadním svoj zdravotný stav a náročnosť života profesionálneho tenistu, musím uznať, že nie som schopná dostať sa na potrebnú úroveň. Vešiam raketu na klinec a dávam zbohom profesionálnemu okruhu, no tenis neopúšťam. Tenis má a vždy mal zvláštne miesto v mojom živote. Teraz je však čas na nové výzvy,“ dodala.

Agnieszka Radwaňská získala počas 15 sezón na profesionálnom okruhu spomínaných 20 titulov, medzi ktorými vyčnieva ten zo Singapuru 2015. Na Wimbledone 2012 postúpila ako prvá Poľka do grandslamového finále. Rebríčkové maximum v podobe 2. pozície dosiahla v júli 2012.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + 4 =