piatok , november 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Ramos na US Open vylúčený zo zápasov sestier Williamsových
Foto: TASR

Ramos na US Open vylúčený zo zápasov sestier Williamsových

NEW YORK – Portugalský empajrový rozhodca Carlos Ramos, ktorý vlani rozhodoval škandalózne ženské finále US Open, nebude tento rok v New Yorku nasadzovaný na zápasy amerických sestier Sereny a Venus Williamsových.

Lanské finále medzi domácou ikonou Serenou Williamsovou a mladou Japonkou Naomi Osakovou sa zmenilo na poriadnu frašku. Serena začala po napomenutí za nedovolený koučing na Ramosa verbálne útočiť a neprestala s tým ani po zápase. Vyčítala mu údajný sexizmus, rasizmus, označila ho za zlodeja a podvodníka. Stacey Allasterová, generálna riaditeľka Americkej tenisovej asociácie, oznámila, že Ramos sa tento rok na zápasoch sestier Williamsových v role rozhodcu neobjaví.

„Nepotrebujeme, aby sa to opakovalo. Počas troch týždňov sa bude hrať viac ako 900 zápasov. Bude teda dosť stretnutí, ktoré bude môcť Carlos rozhodovať. Chceme sa pozerať vpred a sústrediť sa na súťaženie. Je to riešenie len na rok 2019. Nie je nutné venovať tomu zbytočnú pozornosť,“ vysvetlila Allasterová citovaná portálom Tennis World.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vo vyrovnanom prvom štvrťfinále Davisovho pohára úspešná Kanada

MADRID – V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí finálového turnaja Davisovho pohára v španielskom Madride zdolala Kanada 2:1 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + nineteen =