streda , október 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Revolučná novinka prešla – Davis Cup so zmeneným formátom
Foto: TASR

Revolučná novinka prešla – Davis Cup so zmeneným formátom

ORLANDO – Populárny Davis Cup čaká od roku 2019 radikálna zmena. Na zasadnutí v americkom Orlande prešiel balíček noviniek, ktorý výrazne polarizuje laickú i odbornú verejnosť.

Za vynovený formát hlasovalo 71,4 percenta delegátov. Potrebná bola dvojtretinová väčšina. Mnohé tenisové veľmoci však boli proti. Reč je o Austrálii, Nemecku, Veľkej Británii či Českej republike. O čo pôjde v praxi? Namiesto súčasných štyroch víkendových zápasov pre najúspešnejší výber sa bude hrať za účasti 18 tímov veľké finále na jednom mieste.

Kvalifikačný kľúč bude jednoduchý. Na finále sa dostane 12 úspešných reprezentácií z februárovej kvalifikácie (hranej súčasným systémom doma/vonku), štyria semifinalisti z predchádzajúcej edície a dva výbery, ktoré dostanú od ITF pozvánku. Dva tucty krajín budú na finálovom turnaji rozdelené do šiestich skupín po dvoch. Víťazi doplnení o dvoch najlepších z druhých miest postúpia do štvrťfinále, od ktorého sa bude hrať vyraďovacím formátom.

Oklieštené budú aj jednotlivé súboje. Pozostávať budú len z dvoch dvojhier a jednej štvorhry. Všetky budú hrané na dva víťazné sety. Zo svetovej skupiny do kontinentálnych zónach klesnú družstvá na 17. a 18. pozícii.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Medvedev: „Tsitsipasa už neberiem vážne“

MOSKVA – Rus Daniil Medvedev včera v Moskve zareagoval na slová Gréka Stefanosa Tsitsipasa, ktorý ho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 10 =