pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Robert Federer skritizoval rodičov a tréningové metódy
Foto: TASR

Robert Federer skritizoval rodičov a tréningové metódy

Robert Federer (na snímke vľavo dole), otec legendárneho Rogera, neposkytuje rozhovory často. Občas však spraví výnimku. Pre švajčiarsky magazín Schweizer Illustrierte si zaspomínal aj na synove začiatky.

„Do 12 rokov hrával Roger súčasne tenis a futbal, predtým aj squash. Samozrejme, raz sa musíte rozhodnúť, pretože je nemožné venovať sa profesionálne trom športom. Dieťa by malo robiť to, čo ho baví a nechodiť na kurt pre peniaze,“ začal svoje rozprávanie otec, ktorý syna dodnes podporuje na väčšine veľkých turnajov.

„V tenisovom svete je veľa ambicióznych rodičov, ktorí nedokážu akceptovať, že ich syn pravdepodobne nebude úspešný. Mali by byť úprimní k sebe aj ku svojim deťom,“ odporúča rodičom, ktorých deti sa venujú nejakému športu.

Kritike podrobil aj súčasné tréningové metódy: „V 12 rokoch sú chlapci nútení hrať 14 hodín týždenne. Nerobia to preto, že ich to baví, ale preto, že musia. Trénujú od pondelka do piatku, v sobotu a nedeľu hrajú turnaje. Zdá sa mi to neprimerané. Roger hral v 12 popri tenise ešte aj futbal.“

„Ako 16-ročný bol európska rebríčková päťka. Dôvod, prečo uspel? Talent. Myslím, že ho zdedil po mame, pretože ja nemám talent na žiadny šport,“ dodal 72-ročný Robert Federer.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 8 =