piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Robredo: „Bolo by lepšie, keby zrušili stávkovanie na tenis“
Foto: TASR

Robredo: „Bolo by lepšie, keby zrušili stávkovanie na tenis“

MADRID – Španiel Tommy Robredo porozprával v nedávnom rozhovore pre denník La Vanguardia o svojej upadajúcej kariére i stávkovaní v tenise.

„Spomedzi nás hráčov je 99,9 percenta proti stávkovaniu. Nepoviem 100 percent, lebo niektorých prichytili. Po každom prehratom zápase mi chodia na WhatsAppe správy útočiace na moju rodinu, ľudia mi píšu, že mi dolámu nohy. Bolo by lepšie, keby zrušili stávkovanie na tenis,“ vyslovil prianie španielsky veterán.

Robredo, ktorý oslávi 1. mája už 37. narodeniny, sa dlhodobo trápi. Momentálne je v rebríčku ATP na 225. mieste. V top 100 bol naposledy v roku 2016, keď ho zastihli problémy s lakťom. Po zranení sa už nikdy medzi elitu nevrátil. Zatiaľ sa napriek tomu nevzdáva.

„Moje posledné pozitívne spomienku sú, keď som bol svetová trinástka. Po zranení lakťa už nič nie je také ako predtým. Podstúpil som však aj operáciu nohy. Potom si prechádzate ťažkým rokom, mentálne nastavenie už nie je ako kedysi. Teraz s tým bojujem. Stále som však odhodlaný dostať sa na najvyššiu možnú úroveň, zotaviť sa a byť na vrchole,“ priznal Robredo.

„Keď sa budem cítiť jedného dňa unavený, v tichosti šport opustím. Žiadny problém. Môj cieľ je hrať ďalej, ale určite už nie ďalších päť rokov. Chcem hrať tento rok čo najlepšie. Uvidíme, ako to dopadne. Mám rád to, čo robím, hoci mi renking komplikuje situáciu,“ dodala bývalá svetová päťka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − seven =