streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Roger Federer: „Bolo mi jasné, že rok 2018 nebude taký skvelý ako 2017“
foto: TASR

Roger Federer: „Bolo mi jasné, že rok 2018 nebude taký skvelý ako 2017“

Sezóna Rogera Federa sa dnes skončila na rakete Alexandra Zvereva v semifinále Turnaja majstrov. Švajčiar sa po úvodnej prehre s Keiom Nišikorim zdal byť pre mnohých iba „do počtu“. Nakoniec sa rozohral ku dobrým výkonom, hoci proti mladému Nemcovi nenadchol. Rozhovoril sa dnes teda aj o celej ešte stále prebiehajúcej sezóne.

Švajčiar si myslí, že bolo jasné, že zopakovať mimoriadne úspešnú sezónu 2017 bolo takmer nereálne. Nemyslí si, že by zúžený program mal nejaký veľký vplyv na jeho výkony. „Takýto program mám už takmer pätnásť rokov. Ubral som iba z antuky. Nevidím v tom až taký rozdiel. Stále chcem hrať svoj najlepší tenis na každom turnaji. Vedia to fanúšikovia, vedia to majitelia turnajov, viem to ja, vie to aj môj tím. Nemyslím si, že by som kvôli neúčasti na niektorých turnajoch hral celkove horšie,“ povedal o programe Švajčiar.

„Keď sa raz stanete svetovou jednotkou, celý život počúvate o tom, že ste bývalou svetovou jednotkou. Má to tak asi každý hráč,“ povedal na margo tlaku na svoju osobu, „myslím, že bolo jasné, že táto sezóna nebude taká úžasná ako minulá. Vedel som to už na jej začiatku. Ak v to niekto veril, musel sa tak trocha zasnívať. Som však rád, ako som odohral túto sezónu. Nemyslím si, že by to bol nejaký problém, že som hral menej.“

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Pennettová o Fogninim: „Fabio je doma veľmi pokojný“

RÍM – Flavia Pennettová a Fabio Fognini sú jedným z najslávnejších tenisových párov súčasnosti. Sympatická Talianka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 2 =