pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Roger Federer po siedmy raz švajčiarskym športovcom roka
Foto: Twitter/Roger Federer

Roger Federer po siedmy raz švajčiarskym športovcom roka

BAZILEJ – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal po siedmy raz najlepším športovcom Švajčiarska. Na trón sa vrátil po dvojročnej prestávke.

Sezóna 2017 bola pre rodáka z Bazileja ako zo sna. Návrat po polročnej prestávke si hneď osladil triumfom na Australian Open a skvelé výkony podával aj v ďalších mesiacoch, keď nenašiel premožiteľa v Indian Wells, Miami, Halle, Wimbledone, Šanghaji a Bazileji. V rebríčku ATP sa vyšplhal na skvelé 2. miesto. V ankete Švajčiarsky športovec roka nadviazal na prvenstvá z edícií 2003, 2004, 2006, 2007, 2012, 2014.

„Deti sa ma pýtali ‚prečo môžeš dostať dnes večer cenu? Veď svetová jednotka je Rafa‘,“ prezradil fenomenálny tenista fanúšikom vtipnú situáciu, ktorú zažil so svojimi ratolesťami. V hlasovaní získal 36,88% hlasov. Za ním skončil s 25,63% horský cyklista Nino Schurter, 3. miesto obsadil s 15,55% zjazdový lyžiar Beat Feuz. V ženskej kategórii zvíťazila zjazdová lyžiarka Wendy Holdenerová, veľká konkurentka Sloveniek Veroniky Velez-Zuzulovej a Petry Vlhovej.

Úspech, ktorý dosiahol Roger Federer, pomohol aj jeho koučovi Severinovi Lüthimu. Dlhoročný tútor grandslamového rekordéra bol na galavečere honorovaný cenou pre najlepšieho švajčiarskeho trénera roka.

Tenisti sa v podobných anketách tešia veľkej priazni celosvetovo. U nás sa v top 10 umiestni Magdaléna Rybáriková. Slovenský galavečer Športovec roka 2017 sa bude konať v piatok 22. decembra v novej budove SND v Bratislave.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Cibulková prišla o časť fanúšikov, tvrdá kritika na jej adresu

Počas tretej adventnej nedele si vychutnajte 14 najlepších záberov zo sociálnych sietí. Magdaléna Rybáriková a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × one =