nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Roland Garros bez dvoch hviezd ženského tenisu
Foto: TASR

Roland Garros bez dvoch hviezd ženského tenisu

PARÍŽ – Parížsky grandslamový Roland Garros neúprosne klope na dvere a pribúdajú aj odhlásenia. V hlavnej súťaži žien sa nepredstavia Poľka Agnieszka Radwaňská ani Mónica Puigová z Portorika.

Singlová šampiónka z predlanskej olympiády v Riu de Janeiro Mónica Puigová sa nezúčastní na najväčšom antukovom sviatku pre zranenie svalu v oblasti bedrového kĺbu.

„Po zápase na turnaji WTA v Ríme som podstúpila magnetickú rezonanciu, ktorá ukázala, že potrebujem pár týždňov oddychu a regenerácie. Žiaľ, musím vynechať Štrasburg, kde som získala svoj prvý titul na okruhu, ako aj Roland Garros,“ uviedla 63. hráčka rebríčka pere oficiálny web WTA.

Na parížskych dvorcoch nebude hrať ani 28. hráčka sveta Agnieszka Radwaňská. Poľku trápia problémy s chrbtom. Príde o šnúru 47 nepretržitých štartov na turnajoch „veľkej štvorky“. Od debutu na Wimbledone 2006 neabsentovala.

Podľa aktuálnych prepočtov by mala byť naša Viktória Kužmová prvá „pod čiarou“ hlavnej súťaže. Do začiatku kvalifikácie je ešte priestor na jej posun „nad čiaru“.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Haase o Davis Cupe: „ITF robí unáhlené zmeny“

ROTTERDAM – Holanďan Robin Haase sa počas domáceho turnaja ATP 500 v Rotterdame opäť vyjadril k …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 3 =