pondelok , november 18 2019
Tenisový Svet / Roland Garros / Prekvapenie na Roland Garros – Plíšková skončila v 3. kole
Foto: TASR

Prekvapenie na Roland Garros – Plíšková skončila v 3. kole

PARÍŽ – Druhá nasadená Češka Karolína Plíšková prehrala v 3. kole grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) s 31. nasadenou Petrou Martičovou z Chorvátska 3:6, 3:6.

V úvodnom sete sa hralo do stavu 3:3 bez brejkbalov. V siedmom geme stratila česká favoritka servis, hoci viedla 40:0, čo ju zlomilo. V ďalšom priebehu robila proti variabilnejšej a úderovo stabilnej súperke veľa chýb. Pri manku 3:5 prišla druhýkrát o podanie.

Chorvátka, ktorá výborne riternovala, si preniesla pohodu aj na začiatok druhého dejstva. Plíšková síce otočila z 0:2 na 3:2, následne však nepotvrdila brejk a pokračovala v produkcii zbytočných chýb. Tie sa jej stali nakoniec osudnými. Rodáčka zo Splitu stavila všetko na poctivé vracanie loptičiek a záver ovládla. Za stavu 5:3 premenila svojím jediným dnešným esom hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Plíšková spravila 28 nevynútených chýb, dvojnásobok ako jej súperka
  • pomohla si len 2 esami
  • po 1. servise zvládla iba 54 percent výmen
  • po Roland Garros zostane svetovou jednotkou s určitosťou Osaková, keďže Plíšková bola jej jedinou zostávajúcou vyzývateľkou
  • Martičová vyhrala 14. antukový zápas sezóny, čo je maximum na okruhu

„Vedela som, že to bude veľmi ťažký zápas. Karolína dáva poriadne rany, dokáže vás zatlačiť. Snažila som sa ju dostať po pohybu, čo bol kľúč k úspechu,“ uviedla po zápase chorvátska tenistka. V osemfinálovom 4. kole narazí na nenasadenú Estónku Kaiu Kanepiovú.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kučera ako ďalší Slovák z top 10 na tenisovom turnaji ProAm Challenge by Adifex

Ako sa blíži dátum tenisového turnaja ProAm Challenge by Adifex, postupne sa odkrývajú ďalšie zvučné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five − 1 =