štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Wimbledon / Rosset skritizoval organizátorov: „Krása Wimbledonu je preč“
Foto: ITF/Fresh Focus-Andy Müller

Rosset skritizoval organizátorov: „Krása Wimbledonu je preč“

LONDÝN – Bývalý švajčiarsky tenista Marc Rosset napísal príspevok do novín Le Temps, v ktorom skritizoval spomalenie kurtov na Wimbledone, ktoré podľa neho „zabilo“ krásu turnaja.

„Keď som sem prišiel, bol som prekvapený, že je trávnik pomalší ako minulý rok. Krása Wimbledonu je preč. Miloval som ho. Organizátori však zašli pri spomaľovaní povrchu priďaleko. Keď sme videli, že Federerov slajzovaný bekhend zostal (po dopade) pomalý a Berrettini do toho nemohol udrieť, pochopili sme, že to nie je normálne,“ začal svoj stĺpček olympijský víťaz z Barcelony 1992.

„Pre mňa je Wimbledon Rod Laver, John McEnroe, Boris Becker. Teraz máme v semifinále Roberta Bautistu Aguta. Nič proti nemu nemám, ale najlepšie výsledky mal na Roland Garros na antuke, takže je to prekvapujúce. Je to tiež trochu sklamanie. Po Roland Garros som sa tešil, že sa o prekvapenia postarajú Tsitsipas, Zverev, Isner, Anderson,“ pokračoval Rosset.

„Namiesto toho sme skončili s Kukuškinom, Pellom, Sousom, ktorí nie sú schopní poraziť Nadala alebo Federera. Pred troma rokmi prehral Pella v 1. kole hladko s Federerom, ktorý si dal o týždeň neskôr šesťmesačnú prestávku. Aká je podstata Wimbledonu? Biele oblečenie, málo sponzorov, vlastný systém nasadzovania, tajbrejk za stavu 12:12 v piatom sete, to je v poriadku, ale zachovajme podstatu. Mám rád zmeny, no povrch by mal zostať rovnaký,“ dodal 48-ročný Švajčiar.

V podobnom duchu sa pred pár dňami vyjadril aj Kanaďan Miloš Raonič: Pomalý Wimbledon? Federer, Nadal či Raonič sa nezhodujú

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − four =