štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Rozhodcovia údajne plánujú bojkot zápasov Sereny Williamsovej
Foto: TASR

Rozhodcovia údajne plánujú bojkot zápasov Sereny Williamsovej

LONDÝN – Rozruch, o ktorý sa postarala Američanka Serena Williamsová vo finále US Open svojím správaním vrátane útokov na portugalského empajrového rozhodcu Carlosa Ramosa, môže mať nečakanú dohru.

Rozhodcov nepobúrilo len správanie tenistky, ale najmä fakt, že sa Ramos nedočkal adekvátnej podpory. Na stranu americkej tenistky sa postavil šéf WTA Steve Simon i prezidentka Americkej tenisovej asociácie Katrina Adamsová. Podporu rozhodcovi vyjadrila ITF, no podľa zdroja britského periodika The Guardian prišla neskoro a len s cieľom upokojiť rozhodcov.

Zdroj, ktorý nechcel byť menovaný, ďalej uviedol, že „Ramos bol hodený vlkom len preto, že vykonával svoju prácu a nebol ochotný nechať sa zneužívať“. Dokonca sa vraj medzi arbitrami rozprúdila debata o bojkotovaní zápasov Sereny Williamsovej. Ďalším krokom by malo byť zriadenie odborov, ktoré by mohli diskutovať o konkrétnych zápasoch.

„Rozhodcovia nemajú žiadne nezávislé zastúpenie. Sú zamestnancami riadiacich orgánov. Ak majú zakázané rozprávať sa s médiami a riadiace orgány vystupujú proti nim, čo majú robiť?“ dodal zdroj citovaný denníkom The Guardian. Zmierniť hnev empajrových a ukončiť spor by údajne mohlo ospravedlnenie zo strany Američanky.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Cibulková v Miami v historickom zápase smolne neuspela

MIAMI – Dominika Cibulková prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Miami (9 035 428 …

Komentáre

  1. Hanba! Serene, jej koacovi, sefovi WTA aj sefke USTA! Ramos konal absolutne spravne a vysluzil si za to kritiku. To kde sme? Serena sa musi jednoznacne ospravedlnit, ak sa chce aj dalej prezentovat „fair play“ sposobom. A jednoznacne by rozhodcovia mali mat niekoho, kto bude stat na ich strane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 1 =