štvrtok , február 21 2019
Tenisový Svet / Správy / Rybáriková nenašla recept na Kontovú ani v 1. kole WTA turnaja v Ríme
Foto: TASR

Rybáriková nenašla recept na Kontovú ani v 1. kole WTA turnaja v Ríme

RÍM – Sedemnásta nasadená Magdaléna Rybáriková prehrala v 1. kole turnaja kategórie WTA Premier 5 v Ríme (3 351 720 USD, antuka vonku) s Britkou Johannou Kontovou 4:6, 3:6.

Od úvodu bola britská tenistka podľa očakávaní aktívnejšia. Okrem tradične kvalitného servisu dobre riternovala, vďaka čomu získavala tlak aj na príjme. Do stavu 3:3 však trestuhodne zahodila spolu deväť brejkbalov! Magda následne využila hneď prvú šancu a ujala sa vedenia. V 8. geme viedla 40:0, no na 5:3 zvýšiť nedokázala a záver prvého setu patril jednoznačne Kontovej.

Rozlet sydneyskej rodáčky zabrzdila Slovenka až za stavu 0:2 v druhom dejstve, keď sa jej podaril ribrejk. Zlepšovala dĺžku úderov i podanie, navyše jej pomáhali chyby súperky. Všetko to viedlo k obratu na 3:2, 40:15. Ani tentoraz však naša tenistka nevyužila šancu odskočiť na rozdiel dvoch hier. Opäť to malo fatálne následky. V 7. geme odolala Britka trom brejkbalom a koncovku mala pod kontrolou.

Zaujalo nás:

  • Rybáriková čelila až 16 brejkbalom
  • pri vlastnom podaní vyhrala len 49 percent výmen
  • na príjme 2. servisu mala 61-percentnú úspešnosť
  • s Kontovou má po dnešku bilanciu 0:4, na sety 0:8
  • podľahla jej aj pred týždňom v Madride
  • v Ríme mala hrať proti Španielke Carle Suárezovej Navarrovej, no po odhláseniach prebehlo prežrebovanie, ktoré ju posunulo medzi nasadené

S „večným mestom“ sa rodáčka z Piešťan ešte nelúči. O pár hodín ju čaká po boku Lotyšky Anastasije Sevastovovej 1. kolo štvorhry proti rumunsko-lotyšskej dvojici Sorana Cirsteová/Jelena Ostapenková.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, štvrtok 21. február

Viktória Kužmová stojí v Spojených arabských emirátoch pred zrejme najväčšou výzvou kariéry, na diaľku jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × three =