piatok , december 14 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Rybáriková podržala Slovensko, otočila dramatický zápas proti ruskej dvojke
Foto: TASR

Rybáriková podržala Slovensko, otočila dramatický zápas proti ruskej dvojke

BRATISLAVA – Magdaléna Rybáriková zdolala Annu Kalinskú v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 5:7, 6:3, 6:4. 

Slovenská jednotka vstúpila do zápasu ideálne. Viedla 3:1, ale Kalinská sa rýchlo vrátila do zápasu. Vyrovnala na 3:3 a v závere setu pridala aj druhý brejkbal.

V druhej časti prehrávala už 1:3. Postupne sa dostala do tempa a šnúrou piatich hier za sebou si vynútila rozhodujúce dejstvo.

Aj v ňom viedla Kalinská po rýchlom brejku 3:1. V ôsmom geme predviedla Slovenka dokonalý gem na riterne a vyrovnala na 4:4. Záver zvládla na jednotku, keď premenila prvý mečbal.

„Bolo to vydreté víťazstvo, ale som veľmi rada, že sa mi podarilo vyrovnať na 1:1. Potvrdilo sa, že Fed Cup je niečo iné ako turnaje a každý zápas je otvorený. Kalinská hrala až do stavu 3:1 v druhom sete naozaj veľmi dobre. Potom trochu zneistela, čo som využila, no v treťom sete to bol opäť veľký boj. Počas celého zápasu som mala stuhnutý chrbát, limitovalo ma to hlavne pri podaní. Dúfam, že do nedele sa to zlepší a že proti Vichľancevovej budem môcť nastúpiť,“ uviedla v prvej reakcii pre RTVS.

Slovenský kapitán Matej Lipták je so stavom 1:1 po prvom dni spokojný. „Už pred zápasom som upozorňoval, že hoci Rusky nepricestovali do Bratislavy v najsilnejšom zložení, bude to vyrovnané. Obe Rusky hrali výborne, klobúk dolu pred ich výkonmi. Vike Kužmovej až tak nevychádzalo podanie, no Vichľancevová nerobila chyby, mala výbornú dĺžku úderov a zvíťazila zaslúžene. Kalinská sa veľmi dobre adaptovala na Magdinu hru a jej bekhendové slajzy, nerobili jej žiadne problémy. Tesný zápas napokon rozhodlo to, že Magda urobila v závere tretieho setu niektoré veci lepšie ako mladá Ruska.“

Zaujalo nás:

  • Rybáriková zahrala v prvom sete 4 víťazné údery, v druhom sete 8 a v treťom 14
  • naposledy sa v Pohári federácie tešila z víťazstva vo dvojhre v roku 2008, odvtedy nevyhrala proti Jankovičovej, Jovanovskej, Rusovej a Bertensovej
  • v treťom sete si za stavu 3:4 vyžiadala ošetrenie

 

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

WTA upravila pravidlá týkajúce sa chráneného renkingu

ST. PETERSBURG – Asociácia WTA sa rozhodla upraviť pravidlo o chránenom renkingu pre tenistky vracajúce sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − one =