štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Rybáriková: „Rusky sú favoritky, ale doma môžeme prekvapiť“
Foto: TASR

Rybáriková: „Rusky sú favoritky, ale doma môžeme prekvapiť“

BRATISLAVA – Magdaléna Rybáriková bude v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Rusku (10. – 11. februára v NTC v Bratislave) prvýkrát líderkou slovenského výberu v domácom zápase.

„Teším sa, že budem môcť hrať doma pred našimi fanúšikmi. Ak prídu Rusky v plnej forme, budú favoritky, ale v domácom prostredí môžeme prekvapiť. Bude to však veľmi náročné. Rusky disponujú veľkou kvalitou. Aj keď do Bratislavy nepríde Maria Šarapovová, Makarovová či Daria Kasatkinová sú veľmi nepríjemné hráčky,“ povedala naša jednotka na stredajšej tlačovej konferencii.

Úvod sezóny Rybárikovej vyšiel. Vlaňajšia wimbledonská semifinalistka postúpila na Australian Open prvýkrát do osemfinále, kde ju vyradila neskoršia šampiónka Dánka Caroline Wozniacka. „Po návrate z Australian Open som bola v Prahe na vyšetrení nohy, ktorá ma pobolievala v Melbourne. Vyzerá to celkom fajn, dúfam, že do začiatku zápasu budem fit,“ uviedla na margo svojho zdravotného stavu.

Slovenky odštartujú spoločnú prípravu v pondelok 5. februára. „Neúčasť Dominiky Cibulkovej je určite oslabením, no náš tím má svoju silu. Magda Rybáriková je teraz v životnej forme a verím, že proti Ruskám sa dobre zhostí úlohy jednotky. Prvýkrát je vo fedcupovej nominácii Vika Kužmová, ktorej hard sedí, bude to pre ňu cenná skúsenosť. Janka Čepelová je bojovníčka, vo fedcupových zápasoch sa vie vybičovať k výborným výkonom. To isté platí aj o Kaji Schmiedlovej. Bude to veľmi atraktívny zápas a verím, že nás poženie dopredu plné hľadisko,“ pridala sa trénerka tímu Janette Husárová.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer skritizoval možné koučovanie počas zápasov

HALLE – Ako sme včera informovali, na US Open by mohlo byť tento rok povolené koučovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + one =