nedeľa , február 25 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Rybáriková v New Yorku s určitosťou medzi nasadenými hráčkami
Foto: TASR

Rybáriková v New Yorku s určitosťou medzi nasadenými hráčkami

CINCINNATI – Dvojica slovenských tenistiek bude figurovať v zozname 32 nasadených hráčok pre posledný grandslamový turnaj roka US Open.

Rozhodli o tom výsledky na WTA podujatí v americkom Cincinnati. V napätí bola predovšetkým Magdaléna Rybáriková, ktorá neprešla druhým kvalifikačným kolom. Spoliehať sa tak musela na zakopnutia konkurentiek v boji o prienik na pozície zaručujúce nasadenie.

Pomohli absencie

Už teraz je jasné, že Rybáriková neklesne nižšie než na 33. priečku. Pri absenciách Sereny Williamsovej a Timey Bacsinszkej bude teda na US Open 31. nasadenou hráčkou.

Do tretice

Rybáriková sa medzi 32 nasadených hráčok na grandslamovej úrovni dostala iba po tretí raz v kariére. Podarilo sa jej to aj na US Open 2013 a Australian Open 2014.

Cibulková nasadená ako jedenásta

Druhou nasadenou Slovenkou bude v New Yorku Dominika Cibulková. Národná jednotka bude plniť rolu turnajovej jedenástkou. Na Rybárikovú môže naraziť až v osemfinále.

 

 

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Kužmová v Budapešti so semifinálovou stopkou, na prienik do top 100 si počká

BUDAPEŠŤ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v semifinále WTA podujatia kategórie International v Budapešti. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =