sobota , november 25 2017
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Rybáriková v New Yorku s určitosťou medzi nasadenými hráčkami
Foto: TASR

Rybáriková v New Yorku s určitosťou medzi nasadenými hráčkami

CINCINNATI – Dvojica slovenských tenistiek bude figurovať v zozname 32 nasadených hráčok pre posledný grandslamový turnaj roka US Open.

Rozhodli o tom výsledky na WTA podujatí v americkom Cincinnati. V napätí bola predovšetkým Magdaléna Rybáriková, ktorá neprešla druhým kvalifikačným kolom. Spoliehať sa tak musela na zakopnutia konkurentiek v boji o prienik na pozície zaručujúce nasadenie.

Pomohli absencie

Už teraz je jasné, že Rybáriková neklesne nižšie než na 33. priečku. Pri absenciách Sereny Williamsovej a Timey Bacsinszkej bude teda na US Open 31. nasadenou hráčkou.

Do tretice

Rybáriková sa medzi 32 nasadených hráčok na grandslamovej úrovni dostala iba po tretí raz v kariére. Podarilo sa jej to aj na US Open 2013 a Australian Open 2014.

Cibulková nasadená ako jedenásta

Druhou nasadenou Slovenkou bude v New Yorku Dominika Cibulková. Národná jednotka bude plniť rolu turnajovej jedenástkou. Na Rybárikovú môže naraziť až v osemfinále.

 

 

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Hrbatý oficiálne novým kapitánom slovenského daviscupového tímu

BRATISLAVA –Dominik Hrbatý sa stal novým kapitánom slovenského daviscupového tímu. Finalista MS tenisových družstiev z roku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × three =