piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Sabalenková prosí Tursunova na sociálnej sieti o obnovenie spolupráce
Foto: TASR

Sabalenková prosí Tursunova na sociálnej sieti o obnovenie spolupráce

NEW YORK – Keď sa Bieloruska Aryna Sabalenková po vypadnutí v 2. kole US Open rozišla s ruským koučom Dmitrijom Tursunovom, vyzeralo to ako bežné vyústenie vlani v lete začatej spolupráce, ktorá v poslednej dobe neprinášala želané výsledky.

„Ďakujem ti za všetko a prajem ti do budúcna len to najlepšie,“ napísala vtedy v súvislosti s oznámením konca kooperácie. Zdalo sa, že ide o spoločné rozhodnutie oboch strán. Fanúšikovia čakali, kto sa stane novým trénerom 13. ženy rebríčka WTA. Tá včera prekvapila na Instagrame príspevkom z iného súdka. Spoločnými fotkami s Tursunovom, ku ktorým pridala dlhý text.

„Chcem povedať, že ho milujem ako trénera a verím mu viac ako komukoľvek inému. Cítim, že spolu môžeme rásť a dosiahnuť naše ciele. Nechcem vidieť vedľa seba nikoho iného. Stále hovorí ‚nemám pocit, že ma skutočne potrebuješ‘. Skutočne ťa potrebujem! Ale potrebujem toho Dmitrija, ktorým si bol na začiatku nášho vzťahu. Silný, múdry, pokojný. Skutočný muž, skutočný tréner,“ uviedla na úvod Bieloruska.

„Viem, že niektorí si pomyslia ‚čo? Dmitrij je silný, múdry a pokojný? To je nemožné‘. Ja ale poznám tvoju skutočnú osobnosť. Prešli sme si spolu mnohé. Po tom, čo sme šli s Jasonom (Stacy, druhý tréner, pozn. red.) do nemocnice a ja som sa oňho bála, pochopila som, že ste moja najväčšia opora a podpora. Len som to chcela povedať, viem, že to znie čudne. Akoby sme boli 30 rokov pár, ale myslím, že vzťah trénera a hráča je podobný,“ pokračovala vo svojej emotívnej spovedi.

Na záver Sabalenková dodala: „Pravdepodobne ma zabije, keď si to prečíta. Predtým, ako to spravíš, chcem povedať prepáč.“ Kouč Stacy jej verejne odpovedal: „Nejako to vyriešime. Teraz sa ešte sústreďme na US Open.“ Po boku Belgičanky Elise Mertensovej čaká zajtra minskú rodáčku semifinále štvorhry.

Originálny príspevok TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Borg: „Laver Cup je tá najlepšia vec pre tenis“

ŽENEVA – Legendárny Švéd Björn Borg, kapitán výberu Európy, sa pred štartom tretieho ročníka Laver Cupu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 2 =