nedeľa , september 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šafářová oznámila, ako bude prebiehať jej rozlúčka s kariérou
Foto: TASR

Šafářová oznámila, ako bude prebiehať jej rozlúčka s kariérou

PRAHA – Česká tenistka Lucie Šafářová sa s úspešnou kariérou rozlúči na domácom WTA International turnaji v Prahe (29. apríla – 4. mája).

Tridsaťdvaročná Češka sa vlani rozhodla, že na tohtoročnom Australian Open sa rozlúči s kariérou. Dôvodom boli pretrvávajúce zdravotné komplikácie, ktoré je znemožňovali hrať na najvyššej úrovni. Zdravie jej však plány opäť zmenilo.

„Pôvodne som sa plánovala rozlúčiť na Australian Open, zlomila som si ale zápästie. Potom som ochorela, musela som ísť na operáciu mandlí a teraz som vo fáze rekonvalescencie. Ďakujem za možnosť môcť sa rozlúčiť pred domácim publikom v Prahe. Môžem to uskutočniť po boku jednej z najlepších kamarátok, ktorou je pre mňa Bethanie,“ uviedla na margo rozlúčky po boku americkej deblistky Bethanie Mattekovej-Sandsovej. Hrať by však mala i dvojhru.

Spolieham sa na falošnú formu,“ prezradila so smiechom. Nevylučuje však, že po Prahe zamieri aj na Roland Garros. „Zvažujem ešte štart v Paríži. To by mohla byť rozlúčka so svetovými kurtmi,“ dodala na dnešnej tlačovej konferencii Šafářová citovaná portálom Tenisový svět.

Brnianska rodáčka to počas svojej kariéry dotiahla v lete 2017 až na vrchol deblového rebríčka WTA. V singli bola najvyššie v septembri 2015 na 5. mieste. Vo štvorhre získala päť grandslamových titulov, všetky po boku Mattekovej-Sandsovej (Australian Open 2015 a 2017, Roland Garros 2015 a 2017, US Open 2016). Vo dvojhre získala sedem menších WTA titulov, na Grand Slamoch je jej maximom finále Roland Garros 2015, v ktorom podľahla Američanke Serene Williamsovej.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Známa tenistka zmenila účes, Cibulková sa stretla s legendami

Opäť sme si pripravili v rubrike Na stope najlepšie zábery zo sociálnych sietí. Grigor Dimitrov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 − 1 =