piatok , november 22 2019
Tenisový Svet / Roland Garros / Šafářová si už dvojhru v kariére nezahrá, na Roland Garros jej nevyhoveli
Foto: TASR

Šafářová si už dvojhru v kariére nezahrá, na Roland Garros jej nevyhoveli

PARÍŽ – Češka Lucie Šafářová sa tento rok lúči s kariérou, no jej posledným singlovým vystúpením zostane 1. kolo v Quebecu vlani v septembri. Na Roland Garros sa už predstaví iba vo štvorhre.

Tento rok sa českej tenistke lepila smola na päty. Pôvodne sa chcela s kariérou rozlúčiť na Australian Open, no pre zápal šľachy v zápästí napokon k „protinožcom“ ani neodcestovala. Keďže však túžila dať tenisu zbohom na kurte, naplánovala si pár antukových štartov. Na prelome apríla a mája sa predstavila vo štvorhre vo Fed Cupe, na WTA turnaji v Stuttgarte i doma v Prahe.

Ako poslednú zastávku si vybrala parížsky Roland Garros. Má naň krásne spomienky. V roku 2015 na ňom hrala senzačné finále dvojhry, v ktorom podľahla Američanke Serene Williamsovej. Štvorhru si v Paríži podmanila v edíciách 2015 a 2017 s inou americkou tenistkou Bethanie Mattekovou-Sandsovou. S tou spojí sily na kurte i teraz. Voľnú kartu do kvalifikácie dvojhry jej organizátori neudelili.

„Žiadala som o voľnú kartu do kvalifikácie dvojhry, ale vlastne som s ňou ani veľmi nepočítala. Viem, že majú vo Francúzsku veľa mladých hráčok, ktorým ich dávajú,“ cituje rodáčku z Brna český Tenisportal.

Pravdou je, že Šafářová si absenciu v parížskej dvojhre spôsobila aj sama. Do singlovej súťaže sa totiž pôvodne neprihlásila, hoci by jej 133. miesto v rebríčku WTA pohodlne zaručovalo štart v kvalifikácii.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Piqué sa vyjadril o davsicupovej kritike Federera a Hewitta

MADRID – Davis Cup si prechádza tento týždeň ostrou skúškou. Po prvý raz sa hrá finálový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − ten =