piatok , december 14 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šapovalov: „Dúfam, že Federer a Nadal nebudú hrať dlho“
Foto: TASR

Šapovalov: „Dúfam, že Federer a Nadal nebudú hrať dlho“

MADRID – Kanaďan Denis Šapovalov patrí medzi najväčšie talenty súčasnosti. Okrem tenisových zručností je známy aj otvoreným a sebavedomým vystupovaním.

Pred pár dňami sa 51. muž sveta nechal počuť, že by chcel hrať v priebehu troch rokov na Turnaji majstrov. Uvedomuje si, že pri pretrvávajúcej dominancii tzv. veľkej štvorky (Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovič, Andy Murray), to bude obtiažne.

Pre španielsky denník Marca sa 18-ročný supertalent vyjadril jasne: „Áno, návrat Federera a Nadala ma prekvapil. Jediná vec, v ktorú verím, je, že už nebudú hrať dlho. Bolo by ťažké kvalifikovať sa na Turnaj majstrov, ak by pokračovali.“

„Vždy hrali úžasne a učil som sa od nich. Napriek svojim zraneniam a veku sú to skutoční šampióni. Je veľmi pekné sledovať ich, ale kvôli vlastným záujmom dúfam, že čoskoro skončia,“ dodal na margo legiend, ktorých fanúšikovia s ním zrejme nebudú súhlasiť.

Že sa dá presadiť aj popri „Fedexovi“ s „Rafom“, dokázal tento rok Nemec Alexander Zverev. „To, čo dokázal ‚Saša‘, je neuveriteľné. Mal skvelú sezónu. Dúfam, že sa raz ocitnem v jeho pozícii. Každý je však strojcom svojho šťastia, musím ísť krok za krokom. Dúfam, že budem čoskoro taký úspešný ako on. Hlavné je sa neustále zlepšovať,“ uvedomuje si Šapovalov.

Na záver sa vyjadril k možnosti angažovať na post trénera Američana Johna McEnroea: „Nechcem meniť trénera. Nikoho iného teraz nepotrebujem. Je však jasné, že John je skvelý tréner a nevidím dôvod, prečo by mi niekedy v budúcnosti nemohol pomôcť.“ V role kouča tak zatiaľ zostáva Martin Laurendeau.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Boj o Turnaj majstrov sa zúžil – v hre už len päť miest

LONDÝN – Turnaj majstrov sa hrá od roku 2009 v Londýne. Súčasná zmluva platí do edície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + seventeen =