utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Šapovalov po výhre nad Horanským: „Hral na úrovni top 50“
Foto: TASR

Šapovalov po výhre nad Horanským: „Hral na úrovni top 50“

BRATISLAVA – Denis Šapovalov po dvojsetovom triumfe nad Filipom Horanským v úvode daviscupového stretnutia nešetril slovami chvály na slovenského súpera. Podobne ako Slovák, aj Kanaďan skonštatoval, že zápas rozhodli malé rozdiely. (Vyjadrenie Filipa Horanského si prečítajte tu.) 

„Celkovo to bol zaujímavý zápas. Filip hral bez strachu, nemal čo stratiť, hral na úrovni top 50, chcem mu zaželať veľa úspechov. Ja som však dobre podával, atakoval som aj jeho servis a šance prišli, čo ma doviedlo do víťazného konca. Celkovo si myslím, že som mohol byť trochu agresívnejší. Už pred zápasom som vedel, že to nemusí byť jednoduché. Snažil som sa však nemyslieť na to, že Filip hrá dobre, ale sústrediť sa na svoju hru,“ zhodnotil stretnutie 19-ročný Kanaďan.

Filip mal podľa slov jeho súpera spočiatku mierne problémy s dýchaním: „Spočiatku som si všimol, že Filip mal problémy s dychom, všimol si to aj tréner. Preto som sa snažil držať  ho v dlhších výmenách. Čím dlhšie sa však hralo, tým viac z neho ten stres opadal a zmizla aj dýchavičnosť.“ 

„Kurt bol pripravený dobre, napriek tomu, že je to antuka, je pomerne rýchly. Prechod z betónu mi nerobil až taký veľký problém,“ povedal o kvalite kurtu Šapovalov.

„Je mi cťou, že môžem viesť kanadský tím ako jednotka. Mojím životným mottom je, že tlak je privilégiom. Snažím sa toto stále niesť v hlave, takže tlak ma v podstate teší,“ uviedol na margo toho, že je v mladom veku kanadskou tímovou jednotkou.

 

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Federer nepriamo naznačil blížiaci sa koniec kariéry

ŽENEVA – Švajčiarsky tenista Roger Federer v rozhovore pre magazín Tennishead priznal, že jeho plány na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 5 =