piatok , november 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Šarapovová už myslí na novú sezónu, koniec kariéry ešte neplánuje
Foto: TASR

Šarapovová už myslí na novú sezónu, koniec kariéry ešte neplánuje

LINZ – Ruska Maria Šarapovová má za sebou sezónu plnú zdravotných problémov. Ani pretrvávajúce bolesti pravého ramena jej zatiaľ chuť na tenis nevzali.

Od operácie z konca februára absolvovala ruská tenistka len päť turnajov. Tento týždeň mala hrať šiesty, no z rakúskeho Linzu sa na poslednú chvíľu odhlásila. K našim západným susedom napriek tomu pricestovala a včera absolvovala tlačovú konferenciu.

„Som na ceste späť. Robím všetky správne veci, no možno potrebujem viac času. Možno by som mohla hrať na budúci týždeň. Otestujem rameno v niekoľkých tréningových setoch. Nie som v zhone. Hlavný cieľ je byť zdravá, pracovať na sebe a spraviť si dobrý turnajový plán na rok 2020. Chcem sa zotaviť a pripraviť na ďalšiu sezónu,“ pripustila Šarapovová budúcotýždňový štart v Luxemburgu.

„Rameno je mojou slabou stránkou už dlhé roky. Tentoraz to bolo dosť zlé. Väčšinu sezóny som nehrala. Každý športovec však prechádza vzostupmi a pádmi. Mám motiváciu zlepšiť sa. Viem, že nie sú žiadne limity v tom, čo môžeme dosiahnuť,“ pokračovala na tlačovke, z ktorej cituje portál UBI Tennis.

V 32 rokoch padla kráska zo Sibíri v rebríčku WTA až na 137. miesto, ale na koniec kariéry nemyslí. „Nikdy som nemala stanovený cieľ, dokedy budem hrať. Keď som bola mladá 19-ročná žena, určite som si nemyslela, že budem hrať po tridsiatke. Koniec je bližšie, ako keď som bola na začiatku alebo uprostred kariéry, ale ktovie,“ dodala.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Piqué sa vyjadril o davsicupovej kritike Federera a Hewitta

MADRID – Davis Cup si prechádza tento týždeň ostrou skúškou. Po prvý raz sa hrá finálový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − seventeen =