piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Šarapovová na olympiáde v Tokiu? Rusi majú riešenie aj keď nebude hrať Fed Cup
Foto: TASR

Šarapovová na olympiáde v Tokiu? Rusi majú riešenie aj keď nebude hrať Fed Cup

MOSKVA – Tenistka, ktorá chce hrať v roku 2020 na olympiáde v Tokiu, musí byť v olympijskom cykle trikrát k dispozícii na stretnutie Pohára federácie. Maria Šarapovová nehrala v tímovej súťaži od roku 2015, no šéf ruského tenisu Šamiľ Tarpiščev v tom problém nevidí.

„Ak nezaradíme Šarapovovú do fedcupového tímu, neznamená to, že sa nedostane na olympijské hry. Ak to bude potrebné, napíšeme Medzinárodnej tenisovej federácii, že sme ju nebrali, lebo bola zranená. To bude stačiť,“ tvrdí prvý muž ruského tenisu citovaný portálom Tennis World.

Tarpiščev je zároveň presvedčený, že ruská kráska má štart pod piatimi kruhmi v pláne. „Opakovane sme sa o tom rozprávali. Vo všeobecnosti tam chcela hrať a získať zlatú medailu. Veci sa môžu zmeniť iba ak pre zranenia ukončí kariéru. Ale dúfam, že k tomu nedôjde,“ dodal na tému olympijských hier.

Bývalú svetovú jednotku trápia už dlhší čas rôzne zdravotné problémy. Naposledy podstúpila koncom februára operáciu pravého ramena. Tarpiščev o jej zdravotnom stave povedal: „Je znepokojujúce, že má toľko zranení. Nielen ramena, ale aj nohy a boku. Pravdepodobne potrebuje zredukovať kalendár turnajov. Tak, ako Federer. Je potrebné znížiť záťaž a pripraviť sa na dôležité podujatia. Mala by prehodnotiť aj tréningový režim.“

Momentálne posledný štart absolvovala Šarapovová na konci januára v Petrohrade. Pred zápasom 2. kola proti krajanke Darii Kasatkinovej musela pre bolesti ramena odstúpiť. V súvislosti s návratom sa v zákulisí hovorí najmä o WTA Premier turnaji v nemeckom Stuttgarte, ktorý štartuje 22. apríla.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 − three =