piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šarapovová: „Nemyslím si, že budeme so Serenou niekedy kamarátky“
Foto: TASR

Šarapovová: „Nemyslím si, že budeme so Serenou niekedy kamarátky“

STUTTGART – Ruska Maria Šarapovová sa stala po príchode do Stuttgartu okamžite terčom mediálnej pozornosti. Mnohých novinárov zaujímal aj jej často prepieraný vzťah s Američankou Serenou Williamsovou.

Keď sa dostala vlani na pulty kníhkupectiev autobiografia ruskej krásky s názvom Nezastaviteľná, okamžite sa stala hitom. Aj preto, že sa významná časť venuje vzťahu medzi sibírskou rodáčkou a jej americkou konkurentkou Serenou Williamsovou. „Maša“ uviedla, že ju Američanka nenávidí. Nevylúčila však, že sa po ukončení kariér skamarátia. Teraz sa vyjadrila trochu inak.

„V priebehu rokov sa veľa hovorilo o našom vzťahu a rivalite. Mali by sme byť oslavované za to, čo sme dosiahli. Máme úplne odlišné zázemie, ale obe sme našli spôsob ako sa dostať na vrchol. Mám úctu k tomu, čo dosiahla a jej schopnosti bojovať za svoje úspechy. Myslím, že máme profesionálny vzťah. Bolo by však zvláštne, keby som v knihe nespomínala jednu zo svojich najväčších súperiek. Je veľa autobiografií tenistov a niekedy tie najväčšie rivality nie sú spomenuté. To je podľa mňa čudné,“ vysvetlila, prečo sa Serene v knihe venovala.

Nasledovala priama otázka, či si vie predstaviť, že sa z nich stanú s Williamsovou v budúcnosti kamarátky. „Nemyslím si to. Mala som šťastie, že som si našla veľa kamarátov a kamarátok v začiatkoch kariéry. Sú pre mňa dôležití. So Serenou budeme vždy súperky. Už v mladosti, keď sme proti sebe ešte ani raz nehrali, som cítila túto rivalitu. Chcela som sa dostať na jej úroveň a ukázať, že ju dokážem poraziť,“ priznala 31-ročná Ruska.

Doteraz sa dve nezmieriteľné protivníčky stretli v súťažných zápasoch 21-krát. Bilancia hovorí jasnou rečou – americká legenda vedie 19:2. Vo finále Wimbledonu 2004, pri druhom vzájomnom meraní síl, však uspela vtedy 17-ročná ruská hviezdička po výsledku 6:1, 6:4. Odvtedy ju má podľa nej mladšia z legendárneho sesterského dua „v zuboch“.

„Ona ma nenávidí, pretože ja, vychudnutá dievčina, som nad ňou vyhrala na Wimbledone. No najviac ma nenávidí za to, že som videla jej slzy. Po tom turnaji som sa dozvedela, že Serena o mne povedala svojej kamarátke ,s tou sukou už nikdy viac neprehrám,‘“ píše Šarapovová vo svojej autobiografii.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Blog Romany Tabakovej: Táto kniha mi zmenila pohľad na tenis

Ahojte tenisoví nadšenci, tentoraz vám opíšem, čo sa mi stalo v knižnici. Osobne neverím na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + 8 =