streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šarapovová nepožiada o voľnú kartu na Wimbledon

Šarapovová nepožiada o voľnú kartu na Wimbledon

LONDÝN – Ruská tenistka Maria Šarapovová získala istotu miestenky v kvalifikácii na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon. Nebude tak žiadať o voľnú kartu do hlavnej súťaže.

Šampiónka Wimbledonu z roku 2004 sa na okruh WTA vrátila koncom apríla po 15-mesačnom dištanci za užitie meldónia. V Ríme štartovala na svojom treťom podujatí po návrate, skrečovala tam v 2. kole. V Stuttgarte sa prebojovala do semifinále, minulý týždeň v Madride vypadla v 2. kole. „Pretože som si vylepšila renking po prvých troch turnajoch, budem hrať v kvalifikácii Wimbledonu. Preto nebudem žiadať o voľnú kartu do hlavnej súťaže,“ citovala ju v piatok agentúra AP.

Tridsaťročná Ruska sa po výhre nad Američankou Christinou McHaleovou 6:4, 6:2 v 1. kole turnaja v Ríme v onlajn vydaní rebríčka WTA dostala do druhej stovky. Šarapovová nedostala voľnú kartu od organizátorov druhého Grand Slamu sezóny Roland Garros, na ktorom vyhrala v rokoch 2012 a 2014. Vo štvrtok jej ale potvrdili voľnú kartu organizátori turnaja WTA v Birminghame.

O nás Denis Schvarcz

Môže Vás zaujímať

Horanský po vydretom víťazstve do 3. kola challengeru v Hamburgu

HAMBURG – Pätnásty nasadený Filip Horanský si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + five =