pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Schmiedlová končí v prvom kole kvalifikácie Šen-Čen

Schmiedlová končí v prvom kole kvalifikácie Šen-Čen

ŠEN-ČEN,  ČÍNA – V prvom kvalifikačnom kole turnaja Shenzen Open (626 750 USD)  WTA International porazila Annu Karolínu Schmiedlovú, 137. tenistku svetového poradia, súperka z Apeninského polostrova . Talianka Jasmine Paoliniová, momentálne 168. hráčka WTA rankingu, vyhrala 6:3 6:4 a postúpila do druhého kola kvalifikácie. Išlo o prvú vzájomnú konfrontáciu, zápas trval 77 minút.

Karolína i jej súperka si od úvodu držali svoje podania, prvé menšie komplikácie mala košická rodáčka v štvrtom geme, keď musela servis vybojovať cez zhodu. V ďalších dvoch gemoch sa ale nedostala k fiftínu, a manko už do konca setu nedokázala stiahnuť.  Talianka využila hneď úvodný setbal.

V sete číslo dva si na úvod súperky vzájomne vzali podania.  Karolína potom nevyužila dvojicu brejkbalov a kľúčový moment prišiel v deviatej hre. Tretí brejkbal Talianka zužitkovala a podávala na víťazstvo v zápase. Využila druhý mečbal.