utorok , november 20 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Schmiedlová po veľkom obrate a 176 minútach boja do štvrťfinále WTA turnaja v Hirošime

HIROŠIMA – Anna Karolína Schmiedlová zdolala v 2. kole WTA International turnaja v japonskej Hirošime (250 000 USD, tvrdý povrch vonku) Viktoriju Golubičovú zo Švajčiarska po 176 minútach boja 5:7, 7:5, 6:3.

V úvodnom sete musela naša tenistka spočiatku doťahovať manko. Z 0:2 vyrovnala na 2:2, ešte promptnejšie zareagovala na stratu podania z piateho gemu. Záver napriek tomu patril súperke. Za stavu 5:5 sa tretíkrát presadila na riterne a po zmene strán nezaváhala.

Druhé dejstvo smerovalo k tomu, že Kaja doplatí na nepremenené šance na príjme. Za stavu 1:0 i 3:2 ich zahodila po štyri. Golubičová bola oveľa efektívnejšia, po brejku na 4:3 mala namierené do štvrťfinále. Rodáčka z Košíc dokázala okamžite odpovedať, a hoci nevyužila v desiatej hre pri servise Švajčiarky dvojicu setbalov, set ešte dokázala uzavrieť pred nevyspytateľným tajbrejkom.

Na začiatku rozhodujúcej časti odskočila zürišská rodáčka do vedenia 2:0. Mohlo byť ešte horšie, no Slovenka vzápätí ustála pri vlastnom podaní skóre 0:40 a nabitá novou energiou otočila na 3:2. Kľúčový bol napokon siedmy gem. V ňom odolala zverenkyňa Milana Martinca pre zmenu dvom brejkbalom za sebou a v koncovke nalomenú protivníčku úplne prevalcovala.

Zaujalo nás:

• v zápase bolo 11 brejkov a 35 brejkbalov
  • tenistky odohrali až 236 výmen
  • Golubičová spravila 10 dvojchýb
  • Schmiedlová získala 12 z posledných 13 výmen
  • postúpila do prvého štvrťfinále WTA turnaja (okrem série 125K) od aprílového zisku titulu v Bogote

Štvrťfinálovou súperkou slovenskej tenistky bude 17-ročný americký supertalent, úspešná kvalifikantka a štvrťfinálová debutantka na hlavnom okruhu, Amanda Anisimovová.