piatok , júl 20 2018
Tenisový Svet / Správy / Schmiedlová sa v 1. kole Wimbledonu o prekvapenie nepostarala

Schmiedlová sa v 1. kole Wimbledonu o prekvapenie nepostarala

LONDÝN – Anna Karolína Schmiedlová podľahla v 1. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) Francúzke Kristine Mladenovičovej po trojsetovej bitke 7:5, 2:6, 2:6.

V úvodnom sete sa hralo do stavu 3:2 pre Slovenku bez brejku. Ďalší priebeh bol poriadne divoký. Kaja odskočila na 4:2, no po ďalších troch gemoch prehrávala 4:5. Francúzska tenistka servis na víťazstvo nezvládla a záver patril zverenkyni Milana Martinca.

Druhé dejstvo bolo jasne v réžii favoritky, ktorá sa rýchlo odpútala do vedenia 4:0. V 7. geme síce nevyužila na príjme päť setbalov, ale pri vlastnom podaní bola po zmene strán neomylná.

V rozhodujúcom sete pokračovala dominancia niekdajšej svetovej desiatky. Košická rodáčka ju pribrzdila v rozlete za stavu 0:2, ale na príjme sa vôbec nepresadzovala. Pri skóre 1:5 ešte odolala dvom mečbalom, no následne nevyužila šancu na brejk a Francúzka sa o chvíľu pri celkovo štvrtej možnosti ukončiť duel nemýlila.

Zaujalo nás:

• Schmiedlová spravila 10 dvojchýb
  • súperku pustila k 16 brejkbalom
  • na Wimbledone vypadla aj pri piatom štarte v 1. kole

„Mladenovičová bola na úvodné kolo ťažká súperka, na grandslame si však človek nevyberie. Francúzka síce nemá optimálnu formu, no bojuje. Dnes veľmi dobre podávala i riternovala, čo rozhodlo, aj keď na jej výkone bola badať nervozita. Mohla som tento zápas vyhrať alebo minimálne ju viac potrápiť, nevyužila som však šance. Mne sa nehrá na tráve najlepšie, wimbledonské kurty sú rýchle a dnes mierne pofukovalo. Podmienky však boli pre obe rovnaké. Teraz ma čakajú tri antukové turnaje v Budapešti, Bukurešti a Moskve,“ prezradila po stretnutí zdolaná Slovenka.

Anna Karolína Schmiedlová podčiarkla v Londýne už i tak neúspešný slovenský deň. Pred ňou skončili aj Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová a Norbert Gombos.

O nás Michal Pokrivka

Slováci v akcii, piatok 20. júl

Po neúspešnom tenisovom štvrtku sa počet zápasov so slovenskou účasťou výrazne znížil. Dve dievčatá zabojujú …