nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Schmiedlová vynechá US Open – predčasne ukončila sezónu
Foto: TASR

Schmiedlová vynechá US Open – predčasne ukončila sezónu

BRATISLAVA – Anna Karolína Schmiedlová sa nezúčastní na poslednom grandslamovom turnaji sezóny US Open, ktorý sa začne súbojmi hlavnej súťaže v pondelok.

„Celý tento polrok som nemohla naplno trénovať. Mala som vždy pár dní voľna a pár dní prípravy pred turnajmi, čo nemám rada. Dosť ma to mrzelo, preto som si dala pauzu,“ uviedla včera pre RTVS košická rodáčka, ktorá si nechala po Wimbledone operovať výrastok na ľavom kolene.

„Konečne som si trochu oddýchla, mala som pekné leto. Od detstva som v lete nemala voľno. Teraz je tretí deň, čo nemám ortézu a normálne chodím, takže to sama neviem odhadnúť. S najväčšou pravdepodobnosťou už tento rok hrať nebudem a začnem až v Austrálii,“ pokračovala.

Na margo návratu plánovaného na januárové austrálske turné Schmiedlová dodala: „Chcem sa vrátiť a skúsiť aj nejaké nové veci. Viac pracovať možno aj na svojej hlave, aby som mala viac sebavedomia.“

Ešte minulý týždeň sa z newyorského Grand Slamu odhlásila Dominika Cibulková. Slovenskému ženskému tenisu tak hrozí, že ho bude v hlavnej súťaži reprezentovať len Viktória Kužmová. Z kvalifikácie sa ešte môžu pridať Jana Čepelová, Kristína Kučová a Rebecca Šramková.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + 4 =