nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šéf WTA sa postavil na stranu Williamsovej, kritizuje dvojitý meter
Foto: TASR

Šéf WTA sa postavil na stranu Williamsovej, kritizuje dvojitý meter

NEW YORK – Vedenie WTA sa po kontroverznom sobotňajšom finále grandslamového US Open postavilo na stranu Američanky Sereny Williamsovej.

Šéf WTA Steve Simon apeluje, aby pri trestaní vyjadrených emócií na kurte neuplatňovali empajroví rozhodcovia odlišný meter u mužov a žien. Navrhuje tiež, aby bolo koučovanie povolené na všetkých turnajoch.

Williamsová po prehre s Japonkou Naomi Osakovou tvrdila, že sa s ňou nezaobchádzalo rovnako ako s mužmi. Rozhodca Carlos Ramos jej v druhom sete udelil varovanie, trestný fiftín a trestný gem za koučovanie, rozbitú raketu a verbálny útok. „WTA sa domnieva, že by nemali byť v tenise rozdiely medzi ženami a mužmi v tom, ako sa toleruje vyjadrenie emócií. So všetkými by sa malo zaobchádzať rovnako. Nemáme pocit, že to bol tento prípad,“ uviedol Simon.

Za Williamsovú sa postavil aj Srb Novak Djokovič, ktorý vyhral mužský turnaj. „Podľa môjho názoru rozhodca ovplyvnil vývoj zápasu. Zrejme nebolo nutné trestať Serenu tak prísne. S každým špičkovým tenistom lomcujú emócie, najmä keď bojujeme o grandslamovú trofej,“ vyhlásil zverenec Mariána Vajdu.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

stefanos tsitsipas

V neuveriteľnom finálovom boji dobyl Tsitsipas Turnaj majstrov a zlomil 14-ročné prekliatie finalistov

LONDÝN – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas pri svojej premiére získal na Turnaji majstrov (9 000 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 − 1 =