pondelok , november 18 2019
Tenisový Svet / Správy / Semifinále v Ríme so štyrmi nasadenými hráčkami

Semifinále v Ríme so štyrmi nasadenými hráčkami

RÍM – Turnaj kategórie WTA Premier 5 v Ríme (2 775 745 USD, antuka vonku) má za sebou štvrťfinálové zápasy. V zajtrajšom semifinále narazí 6. nasadená Rumunka Simona Halepová na 15. nasadenú Kiki Bertensovú z Holandska, ukrajinskú osmičku žrebu Jelinu Svitolinovú čaká 3. nasadená Španielka Garbine Muguruzová.

Vo výbornej forme hrajúca Simona Halepová dnes zastavila spanilú jazdu estónskej kvalifikantky Anett Kontaveitovej. Zvíťazila suverénne 6:2, 6:4. Do stavu 6:2, 4:1 išlo z jej pohľadu všetko ako po masle. Estónka následne znížila na rozdiel jedného gemu, mala aj brejkbal na 4:4, no neuspela. Rumunská favoritka premenila v 10. hre v poradí tretí mečbal.

Kiki Bertensová potvrdila víťazstvom 6:3, 6:3 nad austrálskou kvalifikantkou Dariou Gavrilovovou, že patrí medzi antukovú špičku. Do zápasu síce vstúpila strateným podaním, no v ďalších minútach jasne dominovala. Austrálčanka ruského pôvodu sa čiastočne zmobilizovala za stavu 0:3 v druhom dejstve, ale výraznejšie problémy favoritke nespôsobila.

Sympatická Jelina Svitolinová zdolala 6:2, 7:6(9) českú dvojku „pavúka“ Karolínu Plíškovú. Češke v prvom sete vôbec nefungovalo jej obávané podanie a zníženie z 0:4 na 2:4 bolo len výsledkom menšej nesústredenosti rodáčky z Odessy. Na začiatku druhého dejstva prehrávala svetová trojka 0:2. V ďalšom priebehu zabrala, otočila na 5:3, ale posledný krok nezvládla. Ukrajinka premenila v skrátenej hre po odvrátení troch setbalov svoj druhý mečbal.

Garbine Muguruzová si poradila v najvyrovnanejšom štvrťfinále po setoch 6:2, 3:6, 6:2 s deviatkou žrebu Američankou Venus Williamsovou. O víťazke úvodného dejstva sa rozhodlo hneď na začiatku. Španielka sa totiž bleskovo odpútala do vedenia 4:0. V druhom sete americká ikona lepšie servovala, odvrátila všetkých päť brejkbalov a sama sa za stavu 3:2 presadila na príjme. Do rozhodujúcej časti vstúpila brejkom. Výhodu si neudržala, venezuelská rodáčka ju postupne začala prevyšovať a zaslúžene postúpila.

O nás Denis Schvarcz

Môže Vás zaujímať

Kučera ako ďalší Slovák z top 10 na tenisovom turnaji ProAm Challenge by Adifex

Ako sa blíži dátum tenisového turnaja ProAm Challenge by Adifex, postupne sa odkrývajú ďalšie zvučné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + 18 =