štvrtok , december 14 2017
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Senzácia v Montreale, Nadala zastavil 143. hráč sveta
Foto: TASR

Senzácia v Montreale, Nadala zastavil 143. hráč sveta

MONTREAL – Španiel Rafael Nadal si bude musieť na svoj návrat na mužský tenisový trón ešte počkať. V Montreale potreboval na predstihnutie Brita Murrayho semifinále.

Tam sa však najvyššie nasadený Španiel nedostane. V nočnom zápase 3. kola ho totiž senzačne zastavil domáci Denis Šapovalov. Ešte iba 18-ročný tenista (143. v poradí ATP) zvíťazil po veľkom boji 3:6, 6:4, 7:6(4).

Trojnásobná premiéra

Kanaďan sa stal navyše najmladším tenistom histórie, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále niektorého z turnajov kategórie ATP Masters 1000. Medzi najlepšou osmičkou na ATP podujatí je vôbec premiérovo v kariére. Tento prienik bude chutiť poriadne sladko – Šapovalova katapultuje do top 100 renkingu.

Zaujímavý súboj o čelo

Zamotáva sa tiež boj o prienik na mužský tenisový trón. Ak v Montreale získa titul Roger Federer, dotiahne sa na Španiela na rozdiel 10 bodov. Jeden z tejto dvojice sa po podujatí v Cincinnati dostane na čelo pred pauzujúceho Brita Murrayho.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Legendárny Lleyton Hewitt si zahrá na Australian Open

MELBOURNE – Austrálčan Lleyton Hewitt absolvuje na Australian Open jednorazový návrat do súťažného diania. V Melbourne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =