štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Serena Williamsová, Fognini a Kyrgios na Wimbledone s pokutami
Foto: TASR

Serena Williamsová, Fognini a Kyrgios na Wimbledone s pokutami

LONDÝN – Američanka Serena Williamsová, Austrálčan Nick Kyrgios a Talian Fabio Fognini sú po Austrálčanovi Bernardovi Tomičovi ďalšími pokutovanými hráčmi na Wimbledone.

Serena Wiliamsová dostala pokutu 7988 libier od usporiadateľov Wimbledonu za poškodenie kurtu svojou raketou. Incident sa odohral počas jedného z tréningov 37-ročnej hráčky ešte pred začiatkom podujatia. Sedemnásobná víťazka najslávnejšieho turnaja roka postúpila v All England Clube do štvrťfinále, v ktorom nastúpi dnes proti krajanke Alison Riskeovej.

Okrem Wiliamsovej inkasoval pokutu aj taliansky búrlivák Fabio Fognini za nešportové správanie. Počas zápasu 3. kola proti Američanovi Tennysovi Sandgrenovi, ktorý napokon prehral v troch setoch, pobúril slovami: „Prajem si, aby v tomto klube vybuchla bomba.“ Zaplatiť musí 2400 libier.

Keď ide o pokuty, zväčša nechýba ani Nick Kyrgios. Celkovo zaplatí 6400 libier. Z toho 4000 za nešportové správanie počas neúspešného duelu 2. kola proti Španielovi Rafaelovi Nadalovi, ďalších 2400 je za rovnaký priestupok v 1. kole, v ktorom čelil krajanovi Jordanovi Thompsonovi.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + seventeen =