piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Serena Williamsová po 66 minútach hry do finále US Open
Foto: Twitter/US Open

Serena Williamsová po 66 minútach hry do finále US Open

NEW YORK – Sedemnásta nasadená Američanka Serena Williamsová deklasovala v prvom semifinále grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) turnajovú devätnástku Anastasiju Sevastovovú z Lotyška 6:3, 6:0.

Domáca favoritka mala vinou nepresností tradične trochu pomalší štart. Tentokrát sa však otriasla už za stavu 0:2, v dlhom štvrtom geme zaknihovala ribrejk a zakrátko viedla 5:2. Súperka ešte poľahky znížila, ale rovnako suverénne následne Serena ukončila prvý set pri vlastnom podaní.

V druhom dejstve to už bol nerovný boj. Na jeho začiatku síce prežila lotyšská tenistka na servise skóre 0:40 a dostala sa aj ku gembalu, no bolo to z jej strany všetko. Američanka si brejk predsa len pripísala a v ďalších hrách ani raz nestratila viac ako dva fiftíny.

Zaujalo nás:

  • Williamsová útočila najmä po 2. podaní súperky, po ktorom zvládla 18 z 22 výmen
  • na víťazné údery dominovala 31:10
  • na sieti mala úspešnosť 24/28

„Diváci boli úžasní a po tých prvých dvoch gemoch mi veľmi pomohli. Je to neuveriteľné. Vlani som po pôrode v nemocnici doslova bojovala o život. Takže každý deň, keď vojdem na kurt, som nesmierne vďačná, že mám šancu hrať tento šport. A je jedno, čo sa stane v zápase, už keď som tam, mám pocit, že som vyhrala,“ tešila sa po zápase víťazka.

Vo svojom deviatom newyorskom finále v kariére vyzve Serena Williamsová v sobotu o 22:00 SELČ svoju 14. nasadenú krajanku Madison Keysovú alebo japonskú dvadsiatku „pavúka“ Naomi Osakovú. Ak uspeje, vyrovná rekordných 24 singlových grandslamových titulov Austrálčanky Margaret Courtovej.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, piatok 22. marec

Viktória Kužmová ako naša posledná nádej na prestížnom miamskom turnaji. Ostatní Slováci sa predstavia na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + eighteen =