sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Serena Williamsová po obrate do semifinále Wimbledonu
Foto: Twitter/Wimbledon

Serena Williamsová po obrate do semifinále Wimbledonu

LONDÝN – Dvadsiata piata nasadená Američanka Serena Williamsová zdolala vo štvrťfinále grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) Camilu Giorgiovú z Talianska po trojsetovej bitke 3:6, 6:3, 6:4.

V úvodnom sete hrala Talianka tenis na hranici svojich možností. Skvele servovala, chodila si po údery hlbšie do kurtu a o všetkom rozhodla brejkom na 4:2. Vzápätí odolala štyrom šanciam favoritky na ribrejk.

Druhé dejstvo prinieslo zmenu. Zlepšeným podaním sa prezentovala Američanka, zatiaľ čo rodáčku z Maceraty tento úder vo 4. geme prvýkrát výrazne zradil. Výsledkom bol brejk v prospech niekdajšej svetovej jednotky. Ďalší priebeh kontrolovala.

V treťom sete už nebol dôraz talianskej tenistky dostatočný. Za stavu 1:1 prišla čistou hrou o servis. V ďalšom priebehu sa snažila vrátiť do boja, ale podanie americkej legendy fungovalo čoraz lepšie. Súperke nedovolila pomýšľať na zmazanie manka a v 10. hre premenila hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • zápas priniesol len 3 brejky
  • Williamsová spravila iba 9 nevynútených chýb
  • na esá dominovala tesne 7:6
  • na Wimbledone prekročila štvrťfinálové brány po 11. raz v kariére

V onlajn vydaní rebríčka už patrí Serene 51. miesto. O jeho ďalšie vylepšenie zabojuje v semifinále proti 13. nasadenej Nemke Julii Görgesovej.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Cibulková v Stuttgarte s voľnou kartou

STUTTGART – Dominika Cibulková získala na WTA turnaji v Stuttgarte (886 077  USD, antuka v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + thirteen =