nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Serena Williamsová priznala problémy s depresiami
Foto: TASR

Serena Williamsová priznala problémy s depresiami

Američanka Serena Williamsová vlani rozšírila zoznam mamičiek na okruhu WTA. S novou pozíciou sa však nevyrovnáva úplne jednoducho a z času na čas ju zožierajú pochybnosti.

„Posledný týždeň pre mňa nebol jednoduchý. Nielen, že som sa vyrovnávala so zložitými osobnými vecami, ale mala som aj strach, že nie som dobrá mama,“ priznala dnes na sociálnej sieti Instagram bývalá svetová jednotka. Napokon sa rozhodla aj odhlásiť z prestížneho turnaja v Montreale, keďže sa necítila v dobrom rozpoložení.

„Čítala som niekoľko článkov, kde sa písalo, že popôrodná depresia môže trvať až tri roky, pokiaľ sa proti nej nič nerobí. Mne najviac pomáha komunikácia. Rozprávajúc sa o týchto veciach s mamou, sestrami, kamarátmi ma utvrdilo, že moje pocity sú normálne,“ pokračovala.

„Je normálne, že mám pocit, že nerobím dosť pre svoje dieťa. Veľa pracujem, trénujem. Snažím sa byť čo najlepšia športovkyňa. Či už som doma alebo v práci, nájsť rovnováhu v starostlivosti o dieťa je skutočné umenie. Ste ozajstné hrdinky,“ odkázala všetkým matkám.

Last week was not easy for me. Not only was I accepting some tough personal stuff, but I just was in a funk. Mostly, I felt like I was not a good mom. I read several articles that said postpartum emotions can last up to 3 years if not dealt with. I like communication best. Talking things through with my mom, my sisters, my friends let me know that my feelings are totally normal. It’s totally normal to feel like I’m not doing enough for my baby. We have all been there. I work a lot, I train, and I’m trying to be the best athlete I can be. However, that means although I have been with her every day of her life, I’m not around as much as I would like to be. Most of you moms deal with the same thing. Whether stay-at-home or working, finding that balance with kids is a true art. You are the true heroes. I’m here to say: if you are having a rough day or week–it’s ok–I am, too!!! There’s always tomm!

Príspevok, ktorý zdieľa Serena Williams (@serenawilliams),

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kyrgios: „Na tráve patrím medzi najlepších na svete“

Austrálsky tenista Nick Kyrgios je známy tým, že si nedáva servítku pred ústa. Najnovší rozhovor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × two =