nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / US Open / Serena Williamsová: „Som tenistka, no v prvom rade matka“
Foto: TASR

Serena Williamsová: „Som tenistka, no v prvom rade matka“

NEW YORK – Americká tenistka Serena Williamsová sa môže stať v sobotu na US Open štvrtou hráčkou, ktorá ovládla grandslamový titul v role matky.

Ak legendárna Američanka vo finále zdolá 19-ročnú Kanaďanku Biancu Andreescuovú, pripojí sa k Austrálčankam Margaret Courtovej s Evonne Goolagongovou a k Belgičanke Kim Clijstersovej.

„Myslím si, že je skvelé vrátiť sa do tenisového kolotoča v úlohe mamy. Mojej dcérke Alexis Olympii sa snažím venovať čo najviac a usilujem sa pre ňu vymyslieť rôzne aktivity. Nechcem, aby na mňa zabudla. Som tenistka, no v prvom rade matka so všetkým, čo k tomu patrí. Materstvo pre mňa veľa znamená. Po tréningu vždy trielim domov, aby som bola s malou. Keď som na Grand Slame, je to predsa len iné, nemôžeme byť spolu tak často,“ uviedla Serena po semifinálovom triumfe 6:3, 6:1 nad Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

V roku 1999 získala Serena Williamsová v New Yorku prvú grandslamovú trofej. Teraz má šancu vybojovať 24. singlový titul z podujatí „veľkej štvorky“ a vyrovnať absolútny rekord Courtovej. „Keď som mala 17, vôbec som nepomyslela na to, že vo veku 37 rokov ešte budem hrať tenis. Považovala  by som to za zlý vtip. Myslela som si, že ako 28-ročná či 29-ročná pôjdem do tenisového dôchodku. Je super, že dokážem stále držať krok s najlepšími,“ dodala bývalá svetová jednotka.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Chačanov je otcom

Ruský tenista má ozajstný dôvod na radosť. Pozrite si 10 najlepších záberov zo sociálnych sietí. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + 10 =