nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / US Open / Serena Williamsová: „Tenis je pre ženy ten najlepší šport“
Foto: TASR

Serena Williamsová: „Tenis je pre ženy ten najlepší šport“

NEW YORK – Američanka Serena Williamsová sa v noci na US Open zapísala do histórie. Na tlačovej konferencii bol, samozrejme, o ňu veľký záujem.

Stým víťazstvom v hlavnej súťaži US Open dosiahla míľnik, ktorý doteraz pokorila len jej krajanka Chris Evertová so 101 vyhranými zápasmi. „Keď som na US Open štartovala prvýkrát ako 16-ročná, ani som nepomyslela na to, že vo Flushing Meadows môžem dosiahnuť métu 100 víťazstiev. Je to výnimočné. Na tento míľnik nikdy nezabudnem. Je to krásna odmena za všetku tú drinu,“ povedala americká legenda pre akreditované médiá.

Mladšia zo slávneho sesterského dua zdôraznila, že ju tenis stále baví. „Tento šport milujem a robím ho s veľkou vášňou. Často dávam na kurte najavo svoje emócie. Ručím a kričím, sťažujem sa, plačem. To jednoducho patrí k mojej osobe. Možno som zaujatá, ale myslím si, že tenis je pre ženy ten najlepší šport. V uplynulých dekádach sme bojovali za mnohé veci a veľa sme dosiahli. V ženskom tenise prišlo k výraznému progresu,“ dodala 37-ročná Serena Williamsová.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Chačanov je otcom

Ruský tenista má ozajstný dôvod na radosť. Pozrite si 10 najlepších záberov zo sociálnych sietí. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × five =