nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Serenin rozprávkový návrat zastavila sestra, v Indian Wells skončila aj Svitolinová
Foto: Jimmie48 Tennis Photography

Serenin rozprávkový návrat zastavila sestra, v Indian Wells skončila aj Svitolinová

INDIAN WELLS – Zápasy 3. kola priniesli na spoločnom turnaji mužov a žien v Indian Wells ďalšie prekvapenia. Svojich premožiteľov našli aj členovia top 10.

V mužskej časti vypadla nasadená päťka Dominic Thiem z Rakúska. Priemerné výkony podávajúci člen svetovej špičky vzdal za stavu 6:3, 4:6, 2:4 nasadenej tridsiatke Pablovi Cuevasovi z Uruguaja. Rakúšana trápili problémy s členkom. Mrzieť ho môžu dovedna štyri brejkbaly, ktoré nepremenil za stavu 2:2 resp. 3:3 v druhom sete.

O veľké prekvapenie sa postarala v ženskej časti 27. nasadená Španielka Carla Suárezová Navarrová. S ukrajinskou štvorkou žrebu Jelinou Svitolinovou si poradila po setoch 7:5, 6:3. V úvodnom dejstve síce vyrovnala kráska z Odessy z 2:4 na 4:4, ale záver patril skúsenej španielskej tenistke. V druhom sete stačil rodáčke z Kanárskych ostrovov jediný brejk. Pripísala si ho za stavu 3:2.

Program uzavrel v skorých ranných hodinách atraktívny duel medzi ôsmou nasadenou Američankou Venus Williamsovou a jej sestrou Serenou. Po výsledku 6:3, 6:4 zvíťazila staršia Venus. V úvodnej časti jej stačil brejk na 4:2. V druhom dejstve viedla skúsenejšia Williamsová 3:0 i 5:2 s dvoma brejkmi. Serena bojovala ako levica, dokonca sa dostala k brejkbalu na 5:5, ale nepochodila.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kužmová po divokom priebehu postupuje do druhého kola v Dubaji

DUBAJ – Viktória Kužmová zvíťazila v prvom kole turnaja WTA Premier 5 v Dubaji nad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + eleven =