pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Roland Garros / Šesť našich s istotou štartu v hlavnej súťaži Roland Garros
Foto: Instagram/Roland Garros

Šesť našich s istotou štartu v hlavnej súťaži Roland Garros

PARÍŽ – Dnes sa uzatváral zoznam hráčov a hráčok s právom štartu v hlavnej súťaži Roland Garros. Slovenský tenis by mal mať šesťčlenné zastúpenie.

Medzi mužmi má na základe hodnotenia ATP tradične právo štartu 104 najlepších hráčov. Tých neskôr doplní 16 tenistov z kvalifikácie a okteto, ktoré dostalo voľnú kartu. Rebríček posunul spomedzi Slovákov do parížskej hlavnej súťaže Martina Kližana a Jozefa Kovalíka. Druhý menovaný profituje z chráneného renkingu, ktorý si uplatňuje pri návrate po zranení. Rovnakú výsadu využijú aj Francúz Jo-Wilfried Tsonga, Srb Janko Tipsarevič a Nemec Cedrik-Marcel Stebe.

Pre ženy je pripravených iba 12 kvalifikačných miesteniek a osem voľných kariet. Rebríček preto posúva do hlavnej súťaže až 108 najlepších. Z toho a z faktu, že chránený renking využije len Američanka Shelby Rogersová, ťaží 105. Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa tesne vyhla eliminačným bojom. V hlavnej súťaži nebudú chýbať z našich dievčat ani Dominika Cibulková, Viktória Kužmová a Magdaléna Rybáriková.

Zoznam účastníkov kvalifikácie Roland Garros bude známy neskôr.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Murray je definitívne späť. Ovládol turnaj v Antverpách

ANTVERPY – Vo finále turnaja ATP 250 v belgických Antverpách zvíťazil v súboji dvoch grandslamových …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =