sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šesť našich v hlavnej súťaži Australian Open, návrat známych mien
Foto: TASR

Šesť našich v hlavnej súťaži Australian Open, návrat známych mien

MELBOURNE – Pred pár hodinami boli zverejnené zoznamy hráčov, ktorí si zahrajú priamo v hlavnej súťaži Australian Open. Nechýbajú ani naše najväčšie hviezdy Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková či Martin Kližan.

Ženy

Z top 100 WTA rebríčka bude chýbať len Poľka Agnieszka Radwaňská, ktorá pred troma týždňami ukončila kariéru. Slovenky sa predstavia v hlavnej súťaži štyri. Medzi nasadenými nebude chýbať Dominika Cibulková, 4. kolo bude obhajovať Magdaléna Rybáriková. O prvé miestne víťazstvo sa bude snažiť Viktória Kužmová, poslednou do partie je Anna Karolína Schmiedlová.

Chránený renking si uplatnia známe mená. Niekdajšia svetová deviatka Timea Bacsinszká zo Švajčiarska, kedysi 27. Nemka Laura Siegemundová či bývalá americká deblová svetová jednotka a 30. singlistka sveta Bethanie Matteková-Sandsová.

Muži

Nik z elitnej stovky mužského rebríčka sa zatiaľ neodhlásil. Slovenský dvojzáprah budú tvoriť Martin Kližan a Jozef Kovalík. Obaja tento rok v melbournskej hlavnej súťaži absentovali. „Kližo“ pre zranenie do Austrálie necestoval, Jojovi nevyšla kvalifikácia.

Zaujímavý je trojlístok uplatňujúci si chránený renking. Vyčnieva v ňom Brit Andy Murray, ktorý postúpil v Melbourne päťkrát do finále. Chýbať by nemal ani bývalý ôsmy tenista sveta Janko Tipsarevič zo Srbska. Tridsaťštyriročný veterán hral naposledy na US Open 2017. Celú sezónu 2018 vynechal aj Belgičan Steve Darcis, ktorý sa v minulosti dostal v rebríčku na 38. pozíciu.

Kvalifikačné boje by mali zo Slovákov absolvovať Jana Čepelová, Lukáš Lacko, Andrej Martin a Filip Horanský. Veľkú šancu má aj Rebecca Šramková.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, sobota 20. apríl

Slovenské tenistky bojujú o zotrvanie v II. svetovej skupine, Jozef Kovalík a Filip Horanský odštartujú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four − 4 =