pondelok , júl 16 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Škamlová na US Open s grandslamovým debutom
Foto: Martin Halik

Škamlová na US Open s grandslamovým debutom

NEW YORK – Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa po udelení voľných kariet do hlavnej súťaže US Open napokon vtesnala nad čiaru newyorskej kvalifikácie.

Po dopingovej afére Talianky Sary Erraniovej bola Škamlová piata pod eliminačnou čiarou, karty pre Šarapovovú, Keninovú či Townsendovú ale Slovenke zaistili absolútny grandslamový debut medzi seniorkami.

Informáciu nám potvrdil manažér Chantal Škamlovej Martin Halik z agentúry Tennis Stars Management: „Chantal letí vo štvrtok do New Yorku. V priebehu dnešného dňa sa dostala vďaka udeleným voľným kartám do hlavnej súťaže už medzi akceptované hráčky do kvalifikácie a budúci utorok ju čaká grandslamová premiéra medzi ženami. Podarilo sa jej takmer nemožné, ešte 1. mája tohto roku totiž figurovala v rebríčku na 483. mieste, ale v priebehu 3 mesiacov urobila obrovský progres a som rád, že je zaň ocenená tým najlepším možným spôsobom.“

Foto: TASR

Veľkú radosť priznáva aj samotná banskobystrická rodáčka. „Znamená to pre mňa veľmi veľa. Beriem to ako odmenu za všetky tie roky, počas ktorých som zažila veľa ťažkých chvíľ. Samozrejme sa tam nechcem ísť iba zúčastniť. Spravím všetko pre to, aby sa mi tam podarilo uhrať aj nejaký výsledok. Odvčera sa už pripravujem na harde, do New Yorku odlietam vo štvrtok,“ uviedla Škamlová pre Tenisový svet.

Šesť Sloveniek

Okrem Škamlovej si v kvalifikácii US Open zo slovenských žien zahrajú aj Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová. Priamo v hlavnej súťaži sa na základe renkingu predstavia Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková a Jana Čepelová.

Chantal si zatrénovala na kurtoch akadémie Love 4 Tennis

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, pondelok 16. júl

Martin Kližan, Andrej Martin aj Rebecca Šramková o hlavné súťaže na hlavnom okruhu. K tomu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine − one =