štvrtok , november 15 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Skvelá Cibulková v Pekingu zdolala grandslamovú šampiónku

Skvelá Cibulková v Pekingu zdolala grandslamovú šampiónku

PEKING – Dominika Cibulková (30. v hodnotení WTA) zdolala v treťom kole turnaja WTA Premier Mandatory v Pekingu (8 285 274 USD, tvrdý povrch vonku) Američanku Sloane Stephensovú (9.) 4:6, 6:2, 6:3.

V prvom dejstve si naša hráčka vybudovala sľubný náskok 3:0. Američanka sa však dostala do zápasu a vyrovnala. Potom opäť prelomila Dominikino podanie na 5:4 a prvý set úspešne doservovala.

Aj druhé dejstvo začala Cibulková brejkom a viedla 2:0, avšak Američanka reagovala ribrejkom. Dominika opäť udrela na príjme v šiestej hre a šla do vedenia 4:2. Po veľkom boji zvládla obhájiť výhodu na podaní. Následne sa na riterne v ďalšom dlhom geme dostala k šanciam a jednu z nich využila, čím si vynútila rozhodujúci set.

Dominika využila v úvode tretieho setu slabšie chvíle súperky a šla už do vedenia 4:0. Američanka si vzápätí vzala jeden stratený servis späť a po úspešne odservovanom geme znížila na 2:4. Dominika sa však nenechala zastrašiť. Za stavu 5:3 premenila po chybe súperky z riternu hneď prvý mečbal.

• od US Open zdolala už tretiu tenistku z elitnej desiatky

Vo štvrťfinále sa Cibulková stretne s Lotyškou Anastasijou Sevastovovou.

O nás Jana Sedláková

Mihalíková po fantastickom obrate do semifinále ITF turnaja v Muzaffarnagare

MUZAFFARNAGAR – Štvrtá nasadená Tereza Mihalíková si poradila vo štvrťfinále ITF turnaja v indickom Muzaffarnagare (25 …