piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Slabiny Federera, Nadala, Djokoviča? Kyrgios ich vymenoval
Foto: TASR

Slabiny Federera, Nadala, Djokoviča? Kyrgios ich vymenoval

MIAMI – Austrálčan Nick Kyrgios nemá problém otvorene vyjadriť svoj názor. Počas turnaja v Miami prezradil, kde vidí slabiny troch velikánov súčasnosti – Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča.

Hoci je Kyrgios považovaný za prostorekého, v súvislosti s „veľkou trojkou“ hovoria okolnosti v jeho prospech. Srba Djokoviča zdolal v oboch vzájomných zápasoch, so Španielom Nadalom má bilanciu 3:3 a v záporných číslach je len proti Švajčiarovi Federerovi (1:3). Je teda jasné, že vie, ako má proti súčasným velikánom hrať.

„Idem na kurt a robím si svoju prácu. Nič sa nemení, či hrám proti Alexandrovi Bublikovi, Federerovi alebo Nadalovi. Všetci sú len ľudia. Nerobia nič mimoriadne. Je zrejmé, že Federer je veľmi talentovaný a najlepší v histórii, ale v kritických situáciách toho má dosť,“ naznačil Austrálčan slabé miesto švajčiarskej ikony.

„Djokovič má problém s krátkymi loptičkami. Nerád chodí na sieť. Jeho druhý servis býva občas neistý. ‚Rafa‘ miluje byť defenzívny. Môžete sa pretlačiť cez jeho forhend a odhadnúť, ako ďaleko stojí,“ uviedol na margo súčasnej svetovej jednotky a dvojky.

„Takže aj oni majú slabiny. Ak hráte dobre a zvládate tlak, sú poraziteľní. Samozrejme, sú o úroveň vyššie ako my ostatní, ale sú jednoznačne zdolateľní a nevnímam ich ako bohov tohto športu,“ pokračoval 23-ročný rodák z Canberry citovaný britským denníkom Daily Mail.

Nevyhol sa ani otázke rešpektu. Jeho nedostatok mu nedávno v Acapulcu vyčítal práve Rafael Nadal. „Neviem, koľko rešpektu im preukazujú ostatní, ale ja nebudem rešpektovať niekoho len preto, že vie prehodiť loptičku cez sieť. To mi na rešpekt nestačí. To, čo robia oni traja pre tento šport, je skvelé, inšpirujú milióny ľudí na celom svete, ale na kurte súťažíme a nesnažím sa byť ich priateľ,“ vysvetlil Kyrgios svoj pohľad na to, čo je rešpekt.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =