nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Slováci poznajú žreb štvorhry na US Open
polášek a dodig
Foto: TASR

Slováci poznajú žreb štvorhry na US Open

NEW YORK – Slovenskí zástupcovia dnes spoznali žreb hlavnej súťaže štvorhry na grandslamovom US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku)

Zo žien sa vo štvorhre predstaví iba Viktória Kužmová. Po boku Aliaksandry Sasnovičovej z Bieloruska vyzve v prvom kole turnajové jedenástky Kirsten Flipkensovú a Johannu Larssonovú. Ak by slovensko-bieloruský tandem favoritky zaskočil, v druhom kole by sa stretol s dvojicou Bianca Andreescuová/Sharon Fichmanová alebo Taylor Townsendová/Whitney Osuigweová.

Filip Polášek s Ivanom Dodigom ako turnajové jedenástky vyzvú domáci pár Jack Sock/Jackson Withrow. V prípade úspechu sa v druhom kole stretnú s jednou z dvojíc Austin Krajicek/Edouard Roger-Vasselini alebo Laslo Djere/Janko Tipsarevič.

Igor Zelenay spojí sily s Argentínčanom Andresom Moltenim. V prvom kole sa stretnú s rovnako nenasadeným párom Leonardo Mayer/Joao Sousa. Ak postúpia, v druhom kole ich pravdepodobne čakajú nasadené štrnástky Henri Kontinen a John Peers.

Posledným želiezkom v ohni bude Jozef Kovalík, ktorý si zahrá po boku Alberta Ramosa-Viňolasa. V prvom kole ich čaká dvojica Robert Lindstedt/Philipp Oswald. V prípade úspechu by sa pravdepodobne nevyhli turnajovým dvojkám Lukaszovi Kubotovi s Marcelom Melom.

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − 6 =