utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Slovensko v Davis Cupe proti Kanade definitívne na antuke
Foto: TASR

Slovensko v Davis Cupe proti Kanade definitívne na antuke

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Davisovho pohára Kanadu vo februári budúceho roka na antuke v bratislavskom NTC. Voľbu povrchu dnes potvrdil Slovenský tenisový zväz na svojej oficiálnej stránke. Víťaz súboja postúpi na novembrový finálový turnaj v Madride.

Slováci si zahrajú vo svetovej skupine po 13-ročnej prestávke. S Kanaďanmi majú priaznivú bilanciu 1:0. V septembri 1997 zvíťazili v Montreale 4:1. Dva body vtedy získal Dominik Hrbatý, terajší kapitán slovenského tímu. Ten po októbrovom žrebe pre TASR povedal: „Na 99 percent budeme hrať na antuke. Všetci Kanaďania sú dobrí servismani odrastení na hardoch a v halách, antuka by im mala vyhovovať najmenej. Martin Kližan, Jozef Kovalík, Norbert Gombos na tomto povrchu vedia hrať, to isté platí aj o deblistovi Filipovi Poláškovi.“

Finálový turnaj Davisovho pohára sa uskutoční 18. – 24. novembra 2019 na harde v aréne La Caja Magica za účasti 18 tímov. Istú účasť má kvarteto tohtoročných semifinalistov Francúzsko, Chorvátsko, Španielsko, USA a dvaja držitelia voľných kariet Argentína s Veľkou Britániou. Doplní ich tucet úspešných tímov z kvalifikácie.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vracajúci sa Sock: „Zranenie bolo zrejme najväčšie požehnanie“

ATLANTA – Američan Jack Sock sa dnes po polročnej prestávke vráti na domácom turnaji kategórie ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =