piatok , december 14 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Slovenský týždeň: Lacko doma zažiaril, titul pridala aj Mihalíková
Foto: TASR/Instagram

Slovenský týždeň: Lacko doma zažiaril, titul pridala aj Mihalíková

Najväčší mužský turnaj hraný na Slovensku priniesol radostné vyvrcholenie. Postaral sa oň Lukáš Lacko. Správa o slovenskom titule priletela aj z Indie.

Gombosa vystriedal na tróne Lacko

Na domácom challengerovom Slovak Open sa počítalo najmä s Lukášom Lackom a Norbertom Gombosom. Prvý menovaný to dotiahol až k titulu. Bohužiaľ, už v 1. kole čelil Jozefovi Kovalíkovi. Kľúčové bolo 2. kolo, v ktorom odvrátil za stavu 6:7, 4:4 štvoricu brejkbalov mladého a húževnatého Kanaďana Félixa Augera-Aliassimeho. Neskôr si na Lukym vylámali zuby aj vysokí a razantne hrajúci Franko Škugor, Jürgen Zopp a Marius Copil.

Lukáša je v NTC vždy radosť sledovať. Bojovnosť, kvalitný útočný tenis ho tu zdobia rok čo rok. Zároveň je majstrom ťažkých momentov. Hral tu, ako už viackrát v kariére, aj o hlavnú súťaž Australian Open. O tom, či sa do nej dostane, rozhodne challenger v Brescii.

S imperatívom víťazstva prišiel do Bratislavy aj Norbert Gombos. V 1. kole čelil nebezpečnému poľskému servismanovi Jerzymu Janowiczovi. Nehral zle, rozhodli maličkosti, ktoré boli proti nemu. Na rozdiel od svojho skúsenejšieho krajana sa Norbi v Melbourne kvalifikácii nevyhne.

Andrej Martin ukázal dve svoje tváre. Pod vedením nového českého trénera Jana Hernycha najskôr prekvapivo zdolal Ukrajinca Sergija Stachovského, aby vzápätí podľahol poľskému kvalifikantovi Kamilovi Majchrzakovi. V zápase bol pritom dlho lepší, no po súperovom vyrovnaní na 1:1 na sety zrejme stratil vieru v samého seba a začal robiť množstvo chýb. Škoda, u Andreja sa však podobný problém nevyskytol prvýkrát.

Mladíci prevažne potešili

Lukáš Klein porazil Srba Pedju Krstina. Hral skutočne dobre. Jeho tenis je atraktívny, okrem dobrého podania sú potešujúce aj nábehy na sieť, ktoré zvláda veľmi dobre. Len málo našich mužov hrá podobne celodvorcovo. V 2. kole „odstrelil“ nášho tenistu rumunský bombardér Marius Copil. Cez víkend už stihol člen NTC kvalifikáciu ďalšieho challengeru v Brescii a uspel.

Na rovnakom súperovi skončil v 1. kole Patrik Néma. Svojou razanciou sa skúsenému protivníkovi vyrovnal, od základnej čiary bol lepší, no chýbalo trochu športového šťastia. To sa nepriklonilo k rodákovi zo Zlatých Moraviec ani cez víkend, keď vypadol vo finále eliminácie v Brescii.

Tomáš Líška na rozdiel od svojich krajanov na challengerovú úroveň ešte nedozrel. Maďar Márton Fucsovics mu dal v úvodnom kole tenisovú lekciu.

V debli naši veľa vody nenamútili. Klein s Némom vypadli v 1. kole, rovnako ako Kovalík s Martinom. Do štvrťfinále sa pozreli iba Gombos s Lackom, ale pre Norovu črevnú chrípku naň nenastúpili.

V Limoges žiadny dôvod na radosť

Jana Čepelová si chcela na WTA 125K turnaji vybojovať hlavnú súťaž Australian Open. Stále je však na hrane. Hoci začala suverénnym víťazstvom nad Nemkou Tamarou Korpatschovou, ale následne sa jej ozvali problémy s pravou nohou. Po strate prvého setu musela ďalšej Nemke Antonii Lottnerovej vzdať.

Cenné body a priblíženie sa k top 100 boli métou Viktórie Kužmovej. Napokon však odohrala jeden z najhorších zápasov sezóny. Proti rumunskej kvalifikantke Elene Gabriele Ruseovej uhrala iba 4 gemy. Vôbec ju nepodržalo podanie, ktoré je pre ňu kľúčom k úspechom.

Na ITF okruhu titul aj sklamanie

Tereza Mihalíková cestovala na 25-tisícové podujatie do indického Pune. Bola to dobrá voľba. Pri slabšej konkurencii sa zmestila medzi nasadené a pripísala si štvrťfinálovú účasť. Pre Terezu je dôležité, aby sa už prestala trápiť na 15-tisícových turnajoch a stabilizovala sa o úroveň vyššie. Vo štvorhre získala svoj druhý najcennejší titul. Paradoxne, po boku svojej singlovej premožiteľky Jaqueline Adiny Cristianovej.

Zmiešané pocity priniesli výsledky na 80-ke v texaskom Wacu. Anna Karolína Schmiedlová zvládla 1. kolo proti domácej outsiderke Marii Mateasovej a po odvrátení mečbalu si poradila aj s Turkyňou Caglou Büyükakcayovou. Mala byť na vlne pozitívnych emócií. Tie však vyprchali po štvrťfinálovom debakli od Američanky Taylor Townsendovej.

Michaela Hončová mohla spečatiť svoj štart v kvalifikácii Australian Open. Bohužiaľ, musela začať už v kvalifikácii, v ktorej jej vystavila stopku kvalitná Belgičanka An-Sophie Mestachová. Práve s ňou štartovala Miška vo štvorhre, z ktorej pred štvrťfinále odstúpili.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Motivovaná Pcheng Šuaj valcuje konkurenciu

V trojlístku tipov opäť dominuje kvalitne obsadený ITF turnaj v Dubaji. Aj dnes vkladáme dôveru …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 2 =