utorok , apríl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Slovenský týždeň: Ticho pred trnavskou búrkou?
Foto: Wikipédia

Slovenský týždeň: Ticho pred trnavskou búrkou?

Ostatných sedem dní sa určite nezaradí medzi najlepších zo slovenského pohľadu. V hre sme však nemali veľa hráčov. Ako-tak sa presadili len Viktória Kužmová, Zuzana Zlochová a Filip Horanský.

Na challengeroch zaujala Martinova obnovená spolupráca

Norbert Gombos ukázal na challengeri vo francúzskom Aix-en-Provence dve tváre. Najskôr si poradil po dobrom výkone so slávnym Španielom Tommym Robredom. Bol to dobrý signál. V stretnutí diktoval tempo a navyše neprišiel ani raz o podanie. Vzápätí prišla studená sprcha, keď ho v dvoch setoch zdolal Nino Serdarušič z Chorvátska. Budem sa už niekoľkýkrát opakovať, no náš tenista nehrá zle, potrebuje však väčšiu stabilitu. Možno jeden prelomový turnaj by mu opäť pomohol.

Na rímskom challengeri to osud zariadil tak, že Jozef Kovalík s Andrejom Martinom si skrížili rakety už v 1. kole. Lepšiu momentálnu formu potvrdil Jojo, ktorý hrá agresívnejšie a momentálne pôsobí sebavedome. Bohužiaľ, počasie zariadilo, že sa naši dostali na kurt až v stredu. Druhé kolo prišlo na rad v rovnaký deň, a hoci Bratislavčan srdnato bojoval, v troch setoch nestačil na Čecha Václava Šafránka. Určite aj vinou únavy, kvalitatívne je na tom lepšie.

V Ríme sme sledovali aj štvorhru. Andrej Martin obnovil starú dobrú spoluprácu s Čiľanom Hansom Podlipnikom-Castillom. Pomerne úspešne. Vypadli až v semifinále, keď medzi najlepšou osmičkou zdolali aj challengerových suverénov sezóny Igora Zelenaya s Ukrajincom Denisom Molčanovom.

Kužmová pri útokoch na top 100 zatiaľ neúspešná

Nepoviem vám presné číslo. Viktória Kužmová však už niekoľkýkrát útočila na top 100. Tentokrát na 100-tisícovom ITF podujatí vo francúzskom Cagnes-sur-Mer. Austrálčanka Priscilla Honová ani Talianka Jasmine Paoliniová veľa šancí nedostali. Vo štvrťfinále mala atraktívnu súperku v osobe Nemky Andrey Petkovičovej.

Hoci jej od začiatku príliš nechodilo prvé podanie, v prvom sete svojou aktivitou skúsenú nemeckú tenistku prevalcovala. Postupne sa ale karta začala obracať. Viki neudržala vysoký štandard, pridávala chyby, zatiaľ čo súperkin výkon gradoval. V závere bola Petkovičová jasne lepšia a postúpila. Trochu sa zdá, akoby košickú rodáčku snaha preniknúť do top 100 zväzovala. To však nekorešponduje s jej niekoľkokrát ukázanou mentálnou silou. Uvidíme, čo doma v Trnave.

Nesklamali ani Zlochová a Horanský

Filip Horanský bol naším najsvetlejším zjavom na 15-tisícovej ITF Futures akcii v maďarskom Zalaegerszegu. Pomerne suverénne postúpil do finále, hoci sa nevyhol v semifinále proti Nicolaemu Frunzovi z Rumunska výpadku. V boji o titul mu nedal šancu domáci talent Máté Valkusz. Lukáša Kleina stopol vo štvrťfinále spomínaný Frunza, Tomáša Líšku v 1. kole práve Valkusz.

Zuzana Zlochová uhrala na 15-ke v thajskom Hua Hine svoje prvé semifinále od júla 2016. Cestou doň nestratila ani set. Dobre začala aj svoj boj o finále, no napokon ju 15-ročná Thajčanka Mananchaya Sawangkaewová, neskoršia víťazka, prevalcovala. Pre sympatickú Slovenku musia byť napriek tomu výsledky z posledných dvoch týždňov povzbudzujúce.

Chantal Škamlová skúšala 25-ku v Ríme. Na miestne antuke verila vo vytúžený prelomový výsledok vo dvojhre, ale neprišiel. V 2. kole ju po obrate zdolala Juhoafričanka Chanel Simmondsová.

V maďarskom Kaposvári sme mali na 15-tisícovom ITF turnaji hneď kvarteto dievčat. Jana Jablonovská, Romana Čisovská, Viktória Surová aj Kristína Kozáková sa balili už po úvodných dueloch. Jana si trochu napravila chuť aspoň semifinálovou účasťou vo štvorhre.

Na záver jeden osobný úspech. Samozrejme, 24-ročná Ingrid Vojčináková asi nikdy veľkú kariéru neurobí, ale tenis si užíva a na 15-ke vo švédskej Karlskrone prvýkrát zabodovala, keď zdolala Rumunku Andreeu Ghitescuovú. Podarilo sa jej to na 33. turnaji kariéry! Aj o tom je šport.

Trnave sa budem venovať o týždeň ako celku, vrátane kvalifikácie, ktorá sa začala už v sobotu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × three =