nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Slovenský týždeň: Útlm pred očakávaným domácim turnajom
Foto: Instagram/Chantal Škamlová

Slovenský týždeň: Útlm pred očakávaným domácim turnajom

Tradičný sumár týždňa nechýba ani dnes. Bohužiaľ, titulu sa náš tenis nedočkal a najlepším výsledkom je finále, ktoré uhrala Chantal Škamlová.

Na challengeri v Nemecku balili Slováci po 1. kole

V hale v nemeckom Eckentale sa hrá na koberci, ktorý patrí medzi najrýchlejšie na okruhu. Andrej Martin tu začal veľmi dobre, jeden a pol setu Kazacha Alexandra Bublika prevyšoval, no na postup do 2. kola to nestačilo. Favorizovaný súper zvýšil v druhej polovici duelu zapojenie prvého podania, čo bolo kľúčové. V debli nenašiel Andrej v 1. kole po boku Čiľana Hansa Podlipnika-Castilla recept na nemecký pár Kevin Krawietz/Andreas Mies.

Lukáš Lacko bol turnajová jednotka, no predpoklady nepotvrdil. Treba spomenúť, že pár dní pred štartom podujatia bral antibiotiká a príprava tak nemohla byť ideálna. V osobe Taliana Simoneho Bolelliho našiel v úvodnom kole na podobné rozpoloženie prisilného súpera. Dosť času na oddych a adaptáciu pred bratislavským Slovak Open môže v konečnom dôsledku obom prísť vhod.

Na ženských ITF turnajoch najlepšia Škamlová

Na 25-tisícovom hardovom halovom turnaji v luxemburskom Pétangi sa Chantal Škamlová predrala z kvalifikácie do 2. kola hlavnej súťaže. Pri jej špecializácii na štvorhru je to pekný výsledok, stopku jej vystavila skvele servujúca Michaella Krajiceková z Holandska. V debli bola sympatická Banskobystričanka s Poľkou Katarzynou Piterovou vo finále. Titul im tesne uchmatli Ruska Anastasia Pribylovová so Srbkou Ninou Stojanovičovou.

Zuzana Zlochová mala na vonkajšej hardovej 60-ke v austrálskej Canberre smolu na žreb, keď musela ako úspešná kvalifikantka čeliť v 1. kole najvyššie nasadenej domácej Arine Rodionovovej. Bol z toho vyrovnaný prvý set, bohužiaľ, stratený a jasná dominancia Austrálčanky v druhom dejstve.

Viktória Morvayová zvládla kvalifikáciu na francúzskom halovom hardovom 25-tisícovom turnaji v Nantes. V 1. kole však bola na domácu Mallaurie Noelovú prikrátka. Vivien Juhászová hrala na akcii rovnakej úrovne v talianskej Santa Margherite di Pula. V singli nemala v 1. kole veľa šancí proti Ruske Valentine Ivachnenkovej. V debli uhrala s Argentínčankou Catalinou Pellovou semifinále, zastavil ich domáci pár Federica Di Sarrová/Anastasia Grymalská. Na antukovej 15-ke v tureckej Antalyi skončila Katarína Kužmová v 1. kole na rakete Ioany Gasparovej z Rumunska.

Dvojnásobné zastúpenie sme mali v egyptskom Šarm aš-Šajchu. O podiel z dotácie 15-tisíc amerických dolárov bojovali na vonkajšom tvrdom povrchu Barbora Matúšová a Kiara Petrovická. Prvá menovaná podľahla v 2. kole Švajčiarke Sandy Martiovej, druhá už v 1. Ruske Jekaterine Makarovovej.

Muži bojovali v Opave a domácej kvalifikácii

Z mužov zahral najlepšie Michal Selecký, ktorý si pripísal štvrťfinále 15-tisícového ITF Futures turnaja v českej Opave. Na miestnom koberci v hale ho zastavil domáci Tomáš Macháč. Marek Semjan stroskotal v 2. kole na Jakubovi Paulovi zo Švajčiarska. Andrej Glváč nestačil v 1. kole na českého veterána Jaroslava Pospíšila, Nikolas Ľahký na jeho talentovaného krajana Ondřeja Štylera.

Víkend patril už aj kvalifikácii challengerového Slovak Open v Bratislave. Kompletné kvinteto Slovákov vypadlo v úvodnom kole. Andrej Glváč si neporadil s Rakúšanom Lennym Hampelom, Martin Fekiač s Čechom Davidom Poljakom, Samuel Puškár s Fínom Patrikom Niklasom-Salminenom, Erik Chren s Nemcom Danielom Masurom a Jakub Kaťuch s Riccardom Bellottim z Talianska.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + nineteen =