štvrtok , september 20 2018
Tenisový Svet / Názory / Slovenský týždeň: Zdravotné problémy najlepších i drobné radosti
Foto: TASR

Slovenský týždeň: Zdravotné problémy najlepších i drobné radosti

Uplynulý týždeň veľa radosti nepriniesol. Najväčšie pozitívum bolo vystúpenie Michaely Hončovej v Taliansku, naopak turnaj v Pekingu priniesol sklamanie.

V Pekingu zdravotné problémy našich najlepších

WTA Premier Mandatory turnaj v čínskej metropole mohol posunúť Dominiku Cibulkovú a Magdalénu Rybárikovú na „malé“ MS WTA Tour v Ču-chaji. Prvá menovaná predviedla skrat. Proti Belgičanke Elise Mertensovej začala skvele, no za stavu 5:0 v prvom sete začala kaziť a prehrala v dvoch setoch. O pár dní neskôr informovala, že ju trápi zranené zápästie, únava a ukončila sezónu. Určite logický krok. Únava zrejme nie je len fyzická, ale aj mentálna. Ďalšie dva turnaje by sezónu nezachránili, ďalšie trápenie by bolo kontraproduktívne.

Magdaléna Rybáriková zdolala po veľmi dobrom výkone kanadskú tenistku Eugenie Bouchardovú. Potom však musela vzdať súboj proti Rumunke Simone Halepovej. Od začiatku bola viditeľne zdravotne indisponovaná, a tak svoje trápenie ukončila na začiatku druhej časti. Našťastie, nejde o žiadne zranenie. Magdu trápila črevná viróza.

Na challengeroch naši tieň neprekročili

Alex Molčan si s voľnou kartou zahral antukový challenger v kazašskej Alma-Ate. Za necelú hodinu hry zmietol z kurtu skúseného Ukrajinca Denisa Molčanova. Každé challengerové víťazstvo má pre mladého Prešovčana cenu. Solídne odohral aj prvý set v dueli 2. kola. Tesná koncovka ho však vyviedla z miery a favorizovaný Srb Filip Krajinovič napokon ovládol dianie na kurte.

Martin Kližan neodohral v Kazachstane dobrý turnaj. V úvodnom kole podľahol priemernému Rusovi Ivanovi Nedelkovi. V koncovke stretnutia sa neubránil prejavom frustrácie. Celkovo podal veľmi nekonzistentný výkon. Ako priznal, trápi ho aj choroba a určite je rád, že sa sezóna chýli ku koncu. Do tej novej sa rozhodol ísť s novým trénerom, spoluprácu s Martinom Hromcom ukončil po dvoch rokoch plných vzostupov a pádov.

Lukáš Lacko hral na harde v taiwanskom Kao-siungu. Podľa predpokladov zdolal s prehľadom mladého Juhokórejčana Kwon Soon Wooa aj Číňana Paj Jana. Na väčší bodový zisk to nestačilo. Vo štvrťfinále mu vystavil stopku bez chýb hrajúci Rus Jevgenij Donskoj, neskorší víťaz podujatia.

Z ITF turnajov rezonovala najmä 25-ka v Taliansku

V talianskej Santa Margherite di Pula odohrala skvelý turnaj Michaela Hončová. Porazila aj nasadenú jednotku Polonu Hercogovú zo Slovinska a po odvrátení mečbalov vo štvrťfinále Nemku Katharinu Gerlachovú. O tom, že je skvele kondične pripravená, svedčí fakt, že vyhrala štyri trojsetové maratóny za sebou. V boji o titul musela ísť opäť do troch setov. Tentokrát bola Američanka Chiara Schollová nad jej sily. Formu podčiarkla Miška postupom do finále štvorhry.

Na rovnakom mieste bojoval aj Filip Horanský. Po cennom skalpe Rakúšana Andreasa Haidera-Maurera sa dostal do semifinále, kde ho zastavil neskorší víťaz Corentin Moutet z Francúzska. Pred bránami finále skončil piešťanský rodák aj v debli.

Kuriózny Hammamet

Na 15-tisícovom podujatí v tuniskom Hammemete bojovali Adriána Šenkárová a Martina Fričová. Obe vypadli v 1. kole, no zaujala iná skutočnosť. Štyri dni vytrvalého dažďa spôsobili, že sa na kurt dostali až v piatok. Organizátori museli dokonca zrušiť súťaž štvorhry a namiesto tretieho setu sa hral v singlovej časti supertajbrejk.

Morvayová s ďalším bodom

O podiel z prémie 15-tisíc amerických dolárov sa hralo aj v tureckej Antalyi. Viktória Morvayová si postupom do 2. kola zaistila ďalší bod, no v rebríčku sa zatiaľ neobjaví. Potrebuje tri bodované štarty a malé ITF podujatia sa do rebríčka zapisujú až o týždeň neskôr. Po vyše štyroch rokoch sa do diania vrátila Silvia Tumová. Zvládla kvalifikáciu, nie však 1. kolo hlavnej súťaži.

Z chlapcov to v Turecku skúšal Tomáš Líška. Rovnako ako Silvia neprešiel cez 1. kolo.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Giorgiová potrápi v Tokiu papierovo najväčšiu favoritku

Vo štvrtok sa budú na jednotlivých turnajoch dohrávať zápasy 2. kola. Pozreli sme sa do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 2 =