piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Smutný koniec – Melzer na poslednú dvojhru kariéry nenastúpil
Foto: Facebook/Erste Bank Open

Smutný koniec – Melzer na poslednú dvojhru kariéry nenastúpil

VIEDEŇ – Rakúšan Jürgen Melzer nenastúpil na zápas 2. kola ATP 500 turnaja vo Viedni proti Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi. Jeho singlová kariéra sa tak definitívne skončila.

Rakúsky veterán už pred vyše mesiacom informoval, že vo Viedni napíše poslednú kapitolu svojej kariéry. V pondelok pripravil fanúšikom úžasný zážitok, keď zdolal v 1. kole 7:6(6), 7:5 Kanaďana Miloša Raoniča. O ďalšiu senzáciu sa 37-ročný Viedenčan nepokúsil. Pre gastrointestinálne problémy sa druhého nasadeného Juhoafričana rozhodol nevyzvať.

Na hlavnom okruhu získal Melzer päť titulov vo dvojhre a 13 vo štvorhre. Najcennejšie sú určite triumfy na Wimbledone 2010 a US Open 2011 po boku Nemca Philippa Petzschnera. V singlovom rebríčku bol najvyššie v apríli 2011 na 8. mieste. Do top 10 sa dostal ako druhý Rakúšan po legendárnom Thomasovi Musterovi. V debli bol na jeseň 2010 dokonca svetová šestka.

Starší z bratského dua Melzerovcov je vo Viedni prihlásený ešte do štvorhry. Zajtra by mal v 1. kole po boku krajana Philippa Oswalda vyzvať Argentínčanov Máxima Gonzáleza a Diega Schwartzmana.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Akcia proti podvodom v tenise – vo Francúzsku zatkli sedem hráčov

PARÍŽ – Francúzske úrady zadržali tento týždeň siedmich tenistov v súvislosti s nelegálnym ovplyvňovaním výsledkov zápasov. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × four =